PŘI NÁKUPU NAD 1500 KČ NEÚČTUJEME POŠTOVNÉ


AKCEPTUJEME PLATBY V KRYPTOMĚNÁCH DLE AKTUÁLNÍHO KURZU PO PŘEDCHOZÍ E-MAILOVÉ DOHODĚČERVENEC

 

Tradiční čínská medicína považuje v červenci za nejohroženější systém lidského organismu krevní oběh, zabezpečovaný činností srdce, které vhání nepřetržitě krev do celého organismu. Nakolik je srdce touto činností namáháno, lze určit podle hodnot krevního tlaku, který se během dne mění.

Hodnoty krevního tlaku – TK, se vyjadřují zlomkem, první hodnota je systolický tlak při srdečním stahu, druhá hodnota je tlak diastolický, je to doba mezi dvěma systolami, srdce se uvolní.

Jako normální hodnoty TK se uvádí 120/80, nad 135/85 se uvádí jako vyšší a nad 140/90 jako vysoký. Tlak pod 100/60 je velmi nízký. U dětí bývají hodnoty nižší než u dospělých.

Nízký tlak se projevuje chladnými končetinami, chvilkovými závratěmi až mdlobou při rychlé změně polohy. Špatný krevní oběh se projeví mravenčením v končetinách, křečemi svalů , nepravidelným srdečním rytmem a ztěžknutím nohou.

Příznakem vysokého tlaku bývají bolesti hlavy, závratě a hučení v uších.

Vysoký TK je nebezpečné onemocnění a bývá hlavní příčinou srdečního infarktu. Neléčený vysoký TK se v průběhu let pomalu a stále zvyšuje.

Pro stabilizaci TK je důležitý poměr mezi sodíkem a draslíkem 1:3. Draslík v přírodní podobě získáme z ovoce, zeleniny a ryb.

Kardiologové doporučují hlídat si tělesnou váhu, omezit sůl, zařadit vhodné cvičení – přiměřená aerobní, svižná chůze, jízda na kole, plavání. Vynechat silová cvičení. Doporučují též pravidelné měření TK.

Pozitivní emoce TK snižují, negativní jako stres, hněv, strach, neklid naopak zvyšují. Dobrou prevencí je také kontakt se zvířaty.

 

Nabízíme vám podpůrně i při potížích využít přírodní produkty, které najdete na našem e-shopu www.zdravikvam.cz, kde v sekci krevní tlak nebo srdce a cévní systém si můžete vybrat.

Zároveň nabízíme řešení v naší ambulanci MUDr Tomana, pomocí čínské diagnostiky podle jazyka , pulzu,a též možnost akupunktury.

 

Přejeme krásné prázdninové červencové dny ve zdraví a v pohodě.