PŘI NÁKUPU NAD 1500 KČ NEÚČTUJEME POŠTOVNÉ


AKCEPTUJEME PLATBY V KRYPTOMĚNÁCH DLE AKTUÁLNÍHO KURZU PO PŘEDCHOZÍ E-MAILOVÉ DOHODĚDUBEN

Je to již přes rok, co nám do života vstoupil covid, a s ním celá řada restrikcí a omezení. Stále je nedostatek informací, také různých nepravdivých a zkreslených zpráv. Celá situace včetně nesmyslných nařízení, viz přeplněné tramvaje a metro a zákaz provozu lanovky na horách, nám neprospívá. Nemůžeme do bazénů a sportovat, abychom udržovali naše záda a tělo bez problémů. Chybí nám kontakt s přáteli. Děti nemají pohyb, a tráví hodiny u počítače díky výuce. Díky respirátorům vdechujeme kysličník uhličitý, a dochází zpětně k reinfekci viry a bakteriemi. Co se děje kolem nás není normální sociální život, na zdraví a kondici to nepřidá.

Co se týká nemoci samotné jedná se o čtyři typy průběhu:

  1. velice těžký s potřebou hospitalizace a ventilátoru – postihuje lidi vyššího věku a také s mnoha zdravotními diagnózami a komplikacemi
  2. velice silná imunitní reakce bez hospitalizace – postihuje lidi aktivního věku, sportovce a relativně zdravé jedince, průběh je intenzivní, s horečkami, ztrátou čichu a chuti. Doporučuje se zvýšený příjem selenu, zinku a vitamínu C
  3. mírný průběh – většinou se jedná o vazbu na vrozeně oslabené orgány – srdce, plíce, ledviny atd. Přetrvává únava, nesoustředěnost, změna nálad. Zde kromě vitamínů a minerálů je potřeba důkladná detoxikace.
  4. bezpříznakový průběh – lidé prodělají covid bez klasických projevů, ale začínají si postupně stěžovat na různé zdravotní problémy. Je to o to horší, že to nebývá spojováno s covidem, a přitom to může být nebezpečné, protože to napadá centrální,

vegetativní i periferní nervový systém.

Objevuje se čím dál více postcovidový syndrom, získáváme stále nové poznatky, co vše poškozuje. Dochází k neurologickým, respiračním onemocnění, poškození srdce, vyrážkám, srážení krve i ztrátě motoriky.

Nejlepší obrana je posilovat imunitu, dostatečná fyzická zátěž a aktivita na čerstvém vzduchu bez respirátorů. O tom se nehovoří.

Zdravá strava, dostatek spánku a tekutin, udržovat zdravou svalovou hmotu a zdravou vrstvu tukové tkáně.

Co se týká očkování, stále jsou dohady, malá informovanost a spousta odpůrců. U očkování a volbě vakcíny je potřeba individualizovat. Přistupovat s ohledem, zda lidé covid prodělali, tam je potřeba velký odstup. Zároveň neočkovat při nemoci, teplotě, kašli, rýmě, průjmu.

Je-li podezření na riziko, udělat testy a protilátky. Jedná-li se o alergiky, 2 hodiny před očkováním podat lék na alergii. Kdo je léčen v odborných ambulancích, posoudí lékař o vhodnosti očkování.

Nezapomínáme na psychiku, mysl má obrovskou sílu. Naše mysl staví mentální zdi. Hormony štěstí mají velký vliv na naší psychiku.

Na závěr připomeneme, že v dubnu jsou ohrožená játra. S nimi souvisí žlučník a nadledvinky, oči a nervový systém. Do stravy zařadíme hořké a kyselé potraviny, pročistíme játra čaji a bylinami. Pozor ne v době onemocnění covidem, ale důležitá je detoxikace jater právě po covidu.

Veškerá doporučení na podporu imunity ohledně covidu, před očkováním a po očkování naleznete na našich stránkách www.zdravikvam.cz nebo individuálně na dotaz v poradně.

Krásné svátky jara ve zdraví a dobré mysli.