PŘI NÁKUPU NAD 1500 KČ NEÚČTUJEME POŠTOVNÉ


AKCEPTUJEME PLATBY V KRYPTOMĚNÁCH DLE AKTUÁLNÍHO KURZU PO PŘEDCHOZÍ E-MAILOVÉ DOHODĚZÁŘÍ

 

Nastává čas babího léta s ranními rosami, prvními mlhavými rány či podvečery s poletujícími pavučinkami, dozrávají jablka, hrušky, švestky a víno. Začíná období vinobraní a burčáku, kvetou podzimní astry, chryzantémy a jiřiny.

Příroda se připravuje na svou regeneraci, světlo začne ubývat. Signál, že bychom měli zpomalovat, ale bohužel doba nás žene do konce roku pravým opakem. Čas nám ubíhá stále rychleji, a my si ho nevážíme. K tomu další koronavirová hrozba. Nenechte se pohltit různými informacemi a panikou, zachovejte si zdravý rozum, nadhled, chovejte se zodpovědně.

Nezapomeňte na své zdraví, v září máme podporovat slezinu a slinivku, v tuto dobu jsou nejohroženější. V první polovině měsíce slezina, ve druhé slinivka. Typickým projevem dysfunkce slinivky je nadýmání, u sleziny je to snížená imunita, časté onemocnění.

Doporučení z bylinných prostředků je vlaštovičníková tinktura, kořen omanu pravého, kořen lékořice, čaj z meduňky, máty, jahodníku, maliníku, ostružiníku. Dále tablety nebo kapky mumia .

Do jídelníčk zařadíme recepty z hub – například houbový stroganov, květákovou pomazánku s houbami, houby po provensálsku, recepty z lilku – lilek s těstovinami, z patizonu řízky či karbanátky. Zdravé moučníky z jablek, hrušek a švestek.

Kvalita našeho života je nejlepším ukazatelem jak se o sebe a své zdraví staráme.

Klidné babí léto!