PŘI NÁKUPU NAD 1500 KČ NEÚČTUJEME POŠTOVNÉ


AKCEPTUJEME PLATBY V KRYPTOMĚNÁCH DLE AKTUÁLNÍHO KURZU PO PŘEDCHOZÍ E-MAILOVÉ DOHODĚÚNOR

Kalendářně máme únor, který by měl být vrcholem zimy, ale ve skutečnosti je předjaří s velkými teplotními výkyvy, silným větrem a bouřkou.

Nic není jako dřív, nic není jak bývávalo, jak se zpívá v jedné písničce.

Navíc jakoby nestačila každoroční epidemie chřipky, přidala se hrozba v podobě koronaviru.

Měli bychom o to více, i preventivně, podpořit své zdraví a psychickou pohodu.

„Zdravý má mnoho přání, nemocný jen jedno.“

Znovu se, zvláště v prevenci, dostáváme k bylinkám, které fungují po tisíciletí,

a jsou obsaženy v čajích, v čerstvé a sušené podobě jako přísada do jídel, v doplňcích stravy, homeopatii, i jako součást některých klasických léků.

V únoru máme podporovat a pečovat o své ledviny. S nimi souvisí kosti, klouby, kolena a uši. Teplotně abnormální počasí nás nenutí se teple oblékat, ale o to je to zrádnější. Dbáme na dostatek teplých tekutin, prohřívacích jídel, bylin a koření. Výborná je zimní čínská polévka – pomalu vařený masový vývar s kostmi, se zeleninou, zázvorem, česnekem, koriandrem, bobkovým listem, nakonec s přidáním chilli, kurkumy a citronové šťávy a petrželky.

V tomto období zařadíme více petržel, nať i kořen, která čistí ledviny a krev. Přidáváme nejen do polévek, omáček a pomazánek. Z potravin jsou ideální fazole, především adzuki, do polévek i jako příloha.

Ledviny mají vrchol aktivity mezi 17.-19.hodinou, v tu dobu je nejvíce potěšíme právě dostatkem teplých nealko tekutin, saunou, či teplou koupelí s mořskou solí.

Nezapomínáme na vitamíny, hlavně vitamín D, a vitamín C.

Nejen v únoru nás obklopuje hektika a stres, ovlivňující naši psychiku a způsobující negativní myšlenky. Ty pak mohou vést například k zatuhlým zádům a různým psychickým poruchám. Negativní emoce slouží jako varování.

V dnešní době bývá ve vztazích nedostatek lásky, ať již uspěchanou dobou nebo konzumními vztahy. Člověk potřebuje několik pohlazení denně, jinak mu vysychá mícha. Pohlazení není jen dotek, ale i slova a gesta. Je to psychická energie. To vše působí na naše hormony radosti a štěstí. Když se tomu bráníme, odčerpá nám to energii. Čím bližší je nám člověk, tím je jeho pohlazení cenější. Psychiku ovlivňují také bakterie žijící ve střevech.

Nemarněte svůj drahocenný čas, kdy jste zdraví. Ochraňujte lásku k vaší rodině, lásku k partnerovi, lásku vůči přátelům.

Mějte také rádi sami sebe.

Krásný a laskavý únor.