PŘI NÁKUPU NAD 1500 KČ NEÚČTUJEME POŠTOVNÉ


AKCEPTUJEME PLATBY V KRYPTOMĚNÁCH DLE AKTUÁLNÍHO KURZU PO PŘEDCHOZÍ E-MAILOVÉ DOHODĚLISTOPAD

Říjnem krásně zabarvené listí padá ze stromů, přichází ranní mrazíky, střídá se déšť a studený vítr s odpoledním sluníčkem. Dny se krátí, světla ubývá, příroda se chystá na zimu.

Je to měsíc přechodu ze suchého do mokrého období.

Podle čínské medicíny vstupní branou nachlazení je především zátylek, bedra a nohy. To bychom měli udržovat v teple a chránit.

Měli bychom dávat pozor a podpořit plíce, jsou v tomto období nejvíce ohrožené. Pokud to nerespektujeme a vyčkáváme až do potíží, pak může být situace vážná.

Signály nemusí být jen omezené dýchání a tlak v hrudníku, ale začíná to i drobnými poruchami v krční a hrudní páteři.

Nepodceňujeme začínající kašel.

Do jídelníčku zařaďte ořechy, mandle, rozinky, rostlinné oleje, polévky z ovesných vloček, kaše jáhlové a pohankové, do kterých přidáme ořechy a sušené ovoce – švestky a datle. Z čerstvého ovoce ne ochlazující citrusy, více jablka, hrušky, hroznové víno.

Ze zeleniny bílá ředkev, zelí, pórek, cibule, křen, česnek, mrkev a kvašenou zeleninu. Důležitá je petržel, do polévek nebo také jako petrželová omáčka.

Z koření nás prohřeje skořice, fenykl, zázvor a koriandr.

Plíce posilují čaje jitrocelový, z mateřídoušky, měsíčku, přesličky, plicníku, nebo již namíchané směsi.

Dodáváme tělu vitamíny, hlavně vitamín C, hořčík – uvolňuje stažené průdušky, dále Echinaceu – aktivuje bílé krvinky a podporuje imunitu,vitamín D a zinek.

Na podzimní splíny nám pomůže Kozlík.

Hezký listopad s dobrou náladou!