PŘI NÁKUPU NAD 1500 KČ NEÚČTUJEME POŠTOVNÉ


AKCEPTUJEME PLATBY V KRYPTOMĚNÁCH DLE AKTUÁLNÍHO KURZU PO PŘEDCHOZÍ E-MAILOVÉ DOHODĚŘÍJEN

Ať chceme nebo ne, přichází podzim a čas sklizně. Počasí tomu zatím neodpovídá, ale už se začínají objevovat teplotní rozdíly během dne.
Ohrožený je v říjnu žaludek. Ne nadarmo se říká, že nejen srdce, ale i žaludek rozhoduje o délce života.
Hlavním důvodem bývá překyselení, které nesouvisí jen s trávením, ale i se sliznicemi. Ústa v tomto období potřebují péči, jelikož jsou sliznicemi ve spojení se žaludkem. Doplňujeme vitamíny B, ošetřujeme výplachem například propolisem, a potravu řádně rozkoušeme a rozmělníme, do stravy zařadíme kysané mléčné výrobky a kysané zelí
Žaludek sám o sobě je dosti odolný, za jeho dysfunkcí bývá většinou i žlučník.
Měli bychom snídat ráno pravidelně ve stejnou dobu, teplé snídaně,
vhodné jsou obilné kaše. Zelenina je lepší v říjnu už prohřátá, hlavně zelenina s nasládlou chutí – pastiňák, řepa, dýně. Z ovoce hrušky, jablka a sušené ovoce. Bylinkami posilujeme žaludek a trávení – řepík, kopřiva, zeměžluč, pelyněk a měsíček.
Chladné počasí začne přinášet šíření virů, bacilů a infekcí. Z bylinek pomáhají výtažky z jedle a borovice, dále eukalyptus, tymián a jitrocel. Imunitu budeme posilovat především vitamínem C, který je stěžejní, dále je to hořčík, zinek, vitamíny E a D.
Zároveň v tomto období začínají kloubní potíže nejrůznějšího původu, vhodné je působit na pohybový aparát i preventivně.
Dopřejte si procházky přírodou, těšte se z barev podzimu, užívejte posledních hřejivých paprsků a nabíjejte se energií na další období.

Přejeme krásný podzim plný příjemných dnů.