PŘI NÁKUPU NAD 1500 KČ NEÚČTUJEME POŠTOVNÉ


AKCEPTUJEME PLATBY V KRYPTOMĚNÁCH DLE AKTUÁLNÍHO KURZU PO PŘEDCHOZÍ E-MAILOVÉ DOHODĚČLÁNKY » ÚNOR
ÚnorÚnor je v čínské medicíně zasvěcen posilování ledvin. Jejich úkolem je udržovat rovnováhu vodného hospodářství organismu a filtrovat odpadové látky z krve do moče,která odtéká do močového měchýře a z těla ven.
Za den přefiltrují ledviny prostřednictvím nefronů - filtračních jednotek, až dva tisíce litrů krve. Základem dobré funkce je především příjem dostatečného množství tekutin.
K nejčastějším ledvinovým onemocněním patří selhání ledvin, zánět ledvin a ledvinové kameny. Selhání má dvě formy, akutní a chronickou.
U akutní bývá snížená tvorba moče, slabost, nevolnost, rozsáhlé  otoky těla i obličeje. Vyvolávající příčinou mohou být mohou být také otravy, závažné infekce a dehydratace.
Chronické selhání se obvykle rozvíjí u neúspěšně léčené cukrovky, další příčinou může být i vysoký krevní tlak. Záludnost spočívá v tom,že se rozvíjí pomalu a nenápadně. Výrazněji se projeví až v pokročilém stadiu, léčba je zdlouhavá a poškození funkcí leckdy nevratná.
Ledvinovou kolikou jsou muži postiženi častěji než ženy. Existuje mnoho druhů ledvinových kamenů, většinou na jejich vzniku se podílí chybný metabolismus minerálů, některá onemocnění např.Crohnova choroba, kombinace nedostatku tekutin a příliš kyselé pH moči a některé léky.
Prevencí ledvinových potíží
  • je pití dostatečného množství tekutin, omezení kávy a čaje, omezení solení, snížit vysoký příjem bílkovin.
  • Zvýšit příjem ovoce, zeleniny, hořčíku a zinku - brzdí krystalizaci pro vznik ledvinových kamenů, zvýšit přísun vitamínu B6 - snižuje množství šťavelanů v moči, vitamín A - zachovává zdravou výstelku močových cest, najdeme jej v mrkvi,meruňkách, dýni, brokolici, hovězích játrech.
ÚNOR

Kalendářně máme únor, který by měl být vrcholem zimy, ale ve skutečnosti je předjaří s velkými teplotními výkyvy, silným větrem a bouřkou.

Nic není jako dřív, nic není jak bývávalo, jak se zpívá v jedné písničce.

Navíc jakoby nestačila každoroční epidemie chřipky, přidala se hrozba v podobě koronaviru.

Měli bychom o to více, i preventivně, podpořit své zdraví a psychickou pohodu.

„Zdravý má mnoho přání, nemocný jen jedno.“

Znovu se, zvláště v prevenci, dostáváme k bylinkám, které fungují po tisíciletí,

a jsou obsaženy v čajích, v čerstvé a sušené podobě jako přísada do jídel, v doplňcích stravy, homeopatii, i jako součást některých klasických léků.

V únoru máme podporovat a pečovat o své ledviny. S nimi souvisí kosti, klouby, kolena a uši. Teplotně abnormální počasí nás nenutí se teple oblékat, ale o to je to zrádnější. Dbáme na dostatek teplých tekutin, prohřívacích jídel, bylin a koření. Výborná je zimní čínská polévka – pomalu vařený masový vývar s kostmi, se zeleninou, zázvorem, česnekem, koriandrem, bobkovým listem, nakonec s přidáním chilli, kurkumy a citronové šťávy a petrželky.

V tomto období zařadíme více petržel, nať i kořen, která čistí ledviny a krev. Přidáváme nejen do polévek, omáček a pomazánek. Z potravin jsou ideální fazole, především adzuki, do polévek i jako příloha.

Ledviny mají vrchol aktivity mezi 17.-19.hodinou, v tu dobu je nejvíce potěšíme právě dostatkem teplých nealko tekutin, saunou, či teplou koupelí s mořskou solí.

Nezapomínáme na vitamíny, hlavně vitamín D, a vitamín C.

Nejen v únoru nás obklopuje hektika a stres, ovlivňující naši psychiku a způsobující negativní myšlenky. Ty pak mohou vést například k zatuhlým zádům a různým psychickým poruchám. Negativní emoce slouží jako varování.

V dnešní době bývá ve vztazích nedostatek lásky, ať již uspěchanou dobou nebo konzumními vztahy. Člověk potřebuje několik pohlazení denně, jinak mu vysychá mícha. Pohlazení není jen dotek, ale i slova a gesta. Je to psychická energie. To vše působí na naše hormony radosti a štěstí. Když se tomu bráníme, odčerpá nám to energii. Čím bližší je nám člověk, tím je jeho pohlazení cenější. Psychiku ovlivňují také bakterie žijící ve střevech.

Nemarněte svůj drahocenný čas, kdy jste zdraví. Ochraňujte lásku k vaší rodině, lásku k partnerovi, lásku vůči přátelům.

Mějte také rádi sami sebe.

Krásný a laskavý únor.