Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

PŘI NÁKUPU NAD 1500 KČ PO ČR NEÚČTUJEME POŠTOVNÉ

 

AKCEPTUJEME PLATBY V KRYPTOMĚNÁCH DLE AKTUÁLNÍHO KURZU PO PŘEDCHOZÍ E-MAILOVÉ DOHODĚ

 


ČLÁNKY » ÚNOR
Únor



Únor je v čínské medicíně zasvěcen posilování ledvin. Jejich úkolem je udržovat rovnováhu vodného hospodářství organismu a filtrovat odpadové látky z krve do moče,která odtéká do močového měchýře a z těla ven.
Za den přefiltrují ledviny prostřednictvím nefronů - filtračních jednotek, až dva tisíce litrů krve. Základem dobré funkce je především příjem dostatečného množství tekutin.
K nejčastějším ledvinovým onemocněním patří selhání ledvin, zánět ledvin a ledvinové kameny. Selhání má dvě formy, akutní a chronickou.
U akutní bývá snížená tvorba moče, slabost, nevolnost, rozsáhlé  otoky těla i obličeje. Vyvolávající příčinou mohou být mohou být také otravy, závažné infekce a dehydratace.
Chronické selhání se obvykle rozvíjí u neúspěšně léčené cukrovky, další příčinou může být i vysoký krevní tlak. Záludnost spočívá v tom,že se rozvíjí pomalu a nenápadně. Výrazněji se projeví až v pokročilém stadiu, léčba je zdlouhavá a poškození funkcí leckdy nevratná.
Ledvinovou kolikou jsou muži postiženi častěji než ženy. Existuje mnoho druhů ledvinových kamenů, většinou na jejich vzniku se podílí chybný metabolismus minerálů, některá onemocnění např.Crohnova choroba, kombinace nedostatku tekutin a příliš kyselé pH moči a některé léky.
Prevencí ledvinových potíží
  • je pití dostatečného množství tekutin, omezení kávy a čaje, omezení solení, snížit vysoký příjem bílkovin.
  • Zvýšit příjem ovoce, zeleniny, hořčíku a zinku - brzdí krystalizaci pro vznik ledvinových kamenů, zvýšit přísun vitamínu B6 - snižuje množství šťavelanů v moči, vitamín A - zachovává zdravou výstelku močových cest, najdeme jej v mrkvi,meruňkách, dýni, brokolici, hovězích játrech.
ÚNOR

Kalendářně máme únor, který by měl být vrcholem zimy, ale ve skutečnosti je předjaří s velkými teplotními výkyvy, silným větrem a bouřkou.

Nic není jako dřív, nic není jak bývávalo, jak se zpívá v jedné písničce.

Navíc jakoby nestačila každoroční epidemie chřipky, přidala se hrozba v podobě koronaviru.

Měli bychom o to více, i preventivně, podpořit své zdraví a psychickou pohodu.

„Zdravý má mnoho přání, nemocný jen jedno.“

Znovu se, zvláště v prevenci, dostáváme k bylinkám, které fungují po tisíciletí,

a jsou obsaženy v čajích, v čerstvé a sušené podobě jako přísada do jídel, v doplňcích stravy, homeopatii, i jako součást některých klasických léků.

V únoru máme podporovat a pečovat o své ledviny. S nimi souvisí kosti, klouby, kolena a uši. Teplotně abnormální počasí nás nenutí se teple oblékat, ale o to je to zrádnější. Dbáme na dostatek teplých tekutin, prohřívacích jídel, bylin a koření. Výborná je zimní čínská polévka – pomalu vařený masový vývar s kostmi, se zeleninou, zázvorem, česnekem, koriandrem, bobkovým listem, nakonec s přidáním chilli, kurkumy a citronové šťávy a petrželky.

V tomto období zařadíme více petržel, nať i kořen, která čistí ledviny a krev. Přidáváme nejen do polévek, omáček a pomazánek. Z potravin jsou ideální fazole, především adzuki, do polévek i jako příloha.

Ledviny mají vrchol aktivity mezi 17.-19.hodinou, v tu dobu je nejvíce potěšíme právě dostatkem teplých nealko tekutin, saunou, či teplou koupelí s mořskou solí.

Nezapomínáme na vitamíny, hlavně vitamín D, a vitamín C.

Nejen v únoru nás obklopuje hektika a stres, ovlivňující naši psychiku a způsobující negativní myšlenky. Ty pak mohou vést například k zatuhlým zádům a různým psychickým poruchám. Negativní emoce slouží jako varování.

V dnešní době bývá ve vztazích nedostatek lásky, ať již uspěchanou dobou nebo konzumními vztahy. Člověk potřebuje několik pohlazení denně, jinak mu vysychá mícha. Pohlazení není jen dotek, ale i slova a gesta. Je to psychická energie. To vše působí na naše hormony radosti a štěstí. Když se tomu bráníme, odčerpá nám to energii. Čím bližší je nám člověk, tím je jeho pohlazení cenější. Psychiku ovlivňují také bakterie žijící ve střevech.

Nemarněte svůj drahocenný čas, kdy jste zdraví. Ochraňujte lásku k vaší rodině, lásku k partnerovi, lásku vůči přátelům.

Mějte také rádi sami sebe.

Krásný a laskavý únor. 

LEDEN-ÚNOR
Skočili jsme do roku 2023, a čekáme co nám přinese. Začněme nový rok tak, aby  přinesl žádoucí změny, a plnili se nám naše sny. Tolik lidí se bojí, že přijde o svůj klid. Přitom nevidí, že většinou se uskuteční to, z čeho mají největší strach. Sami sobě berou radost ze života. Neustále všude na nás číhá mnoho emočních pastí, které nám kazí radost. Pokud ale žijeme v souladu sami se sebou, naše psychika je v rovnováze s tělem, pomůže nám tyto pasti zvládnout, a zlepší se i naše zdraví. Některé věci v našem životě nás odpojují od přirozenosti, člověk si to ani neuvědomí, až když vyhoříme, nebo se složíme fyzicky či psychicky. Jde to řešit - silnou vůlí, odolností a disciplínou.
 Důležitá je pro nás laskavost a sebeláska. Nedostatek  a nepřítomnost vede k oslabení, nespokojenosti, strádání, zranění až k vážné nemoci. Naopak dostatek podporuje vnitřní harmonii, regeneraci a uzdravování. Sebeláskou rozumíme naslouchání svým potřebám, respektování svého těla a mysli, pečovat o sebe. 
Důležité jsou pro nás emoce, a to ve smyslu nemocí, ale i jako zázračný léčitel. Emoce nás provází v životě a mají obrovský potenciál. Doprovází každou myšlenku, slovo, postoj.
 Negativní emoce vyvádějí mozek a tělo z rovnováhy, spustí produkci stresových hormónů. Patří mezi ně strach, odpor, hněv, nepřátelství, netrpělivost, pesimismus. 
Pozitivní emoce jako laskavost, soucit, nadšení, radost, vděčnost, vřelost, důvěra, uzdravují naše tělo zevnitř. Spouští hormóny štěstí - serotonin, dobré nálady - oxytocin, a dopamin - zlepšuje motivaci a tvořivost. Naučme se pouštět negativní emoce, a naopak podpořit ty pozitivní. 
Serotonin podpoříme ranní studenou sprchou, z potravin je to kakao, červená řepa, cibule, lněný olej, omega-3, ořechy a smích.
 Oxytocin je též hormón lásky, a produkci zvýšíme masáží, objímáním, hlazením, příjemnými doteky, čas strávený ve společnosti milých lidí a našich domcích mazlíčků.
 Dopamin najdeme v banánech, mandlích, jablkách, jogurtech, vejcích, fazolích, v černém a zeleném čaji.
Jelikož našim cílem je nabízet vám produkty na přírodní bázi, které jsou účinné, a mohou vám pomáhat na různých úrovních, musíme se zmínit a připomenout, na co si dát pozor v lednu a únoru co se týká zdraví. V těchto dvou měsících máme věnovat pozornost močovému měchýři a ledvinám, péči o vodní hospodářství našeho  organismu. To znamená podporovat tyto orgány, aby dostatečně odváděly škodliviny z našeho těla, hlavně přebytečné kyseliny. Zajistit dostatek minerálů a vitamínů, neutralizovat kyseliny. Většina z nás má překyselený organismus, a když tělo nemá dostatek minerálů na jejich neutralizaci, bere je z kostí, kloubů, nehtů a vlasů. Zhoršuje se jejich kvalita a dochází ke stárnutí.
 
Přejem vám hodně zdraví, naději na lepší zítřky plné radosti, lásky a štěstí. Štěstí a radost je stav duše. Lásku nám nemůže nikdo vzít, ale sami ji můžeme ztratit nebo zahodit.
ÚNOR

,,Únor bílý, pole sílí,, praví pranostika. Kéž by posílil i naši odolnost a psychiku.

S nadějí jsme očekávali nový rok, ale nic se nezměnilo. Spíše naopak. Covid někdo podceňoval, někdo přeceňoval, někdo, kdo vládne mocí toho začal využívat a zneužívat, nastoupily zbytečné restrikce. Díky tomu nastaly zmatky, dohady, falešné zprávy, nevěděli jsme, čemu máme věřit. Proto je důležité nevěřit úplně všem zprávám a číslům, která nám jsou podsouvána. Toto vše nás rozdělilo názorově. Spousta rodin, lidí a podnikatelů se dostali existenčně na dno, díky nestabilitě ekonomické a politické.

Nikdo si to nedovedl představit. Mysleli jsme si ze začátku, že je to virus jako každý jiný. Není. Je daleko horší, pro někoho i fatální. Ať byl uměle vytvořený nebo upravený, mutuje a způsobuje závažné zdravotní problémy, může způsobovat i neplodnost. Do naší ambulance chodí čím dál více lidí s postkovidovým syndromem. Způsobuje různé problémy – přetrvávající bolesti hlavy, neurovegetativní potíže, deprese, velkou únavu a vyčerpanost, kašel. Potíže mohou přetrvávat až 3 měsíce.

Proto je nejdůležitější se chránit a zůstat zdraví. Štěstí je propojeno s imunitou.

Ať již na podporu imunity využijete nabídku našich produktů, z lékárny, či jiných zdrojů, nezapomínejte na důležité vitamíny jako prevenci, při Covidu a následně i po nemoci. Dostatek vitamínu C, K2, D3, draslík – zde opatrně, dodržovat dávkování, ovlivňuje srdce a tlak.Denní dávka se dá nahradit ve stravě třemi banány.

Doplněk Kvercetin s bromelainem je nazýván ,,virovým penicilínem,,.

Dále je důležitý L-lysin se zinkem, a resveratol. Z bylin především Cist.

Harmonizaci psychiky, imunity, mozku, nervové a hormonální soustavy nám vyladí Hericium, Reishi, Aswagandha.

Z čajů pít hlavně Rooibos a Puerh. Do jídel zařadit ryby, mléko, sýry, zeleninu, parmazán, pivní kvasnice – výborné je lahůdkové droždí jako přísada do jídel.

Při nemoci a ještě i 3 týdny po vyřadit ze stravy kávu, černý čaj, kofeinové nápoje. Z jídla vyřadit čokoládu, oříšky, kokos, želatinu, oves, bílou mouku, omezit i celozrnnou.

Na závěr si letmo připomeneme, že na vrcholu zimy jsou nejvíce ohrožené ledviny.

Nezapomeňte, že nejlepší lék na světě je také pohyb.

Prožijte vrchol zimy ve zdraví, pečujte o sebe a opatrujte se.

ÚNOR

Únorem vstupujeme dle čínského kalendáře do roku Vodního Tygra.

Všeobecně jsme do roku 2022 skočili s handicapem. I beze všech předpovědí lze odhadnout, že procházka růžovým sadem to tak úplně nebude. Mnoho z nás očekává, že potíže trvající již dva roky pominou, a vše se vrátí do normálu. Ale nikdy to nebude stejné jako dříve.

Klimatické změny, skokové zvyšování energií, surovin a materiálů, inflace, drahé bydlení, nedořešená pandemie, kyberútoky, labilita ve světě, migrace, rozdělená společnost. Potíže jsou však také šance ke změně – ke zdraví našemu, přírody i společnosti.

Feng Ren Shui nám říká, že rok 2022 je třetím rokem nového „kovového dvanáctiletí“. Začalo rokem 2020, kdy nám Kovová Krysa otevřela brány do nové budoucnosti. Bylo jasné, že nic již nebude tak jako dřív.

Co se týká našeho zdraví, v únoru nejvíce trpí ledviny. Zimní období by mělo být dobou klidu a šetření energií. Počasí zvyšuje nároky na fungování ledvin a močového měchýře. Ledviny jsou naše zásobárna energií. Když prochladneme, nebo se málo oblékáme, máme nevhodnou stravu, a špatný životní styl, tak tím více ledviny zatěžujeme. Důsledky jsou od nachlazení, oslabení imunity, až po vážné obtíže. Co tedy můžeme pro sebe v zimě udělat? Hlavně zateplování a ohřívání našeho organizmu. Strava tepelně upravená, polévky z kořenové zeleniny a vývary z masa, dále luštěniny, vejce, vlašské ořechy, sezam, kustovnice, koření jako zázvor, skořice, muškátový oříšek, rozmarýn a hřebíček.

Energii ledvin můžeme doplnit masážemi, koupelemi, saunou. Lze použít éterické oleje, které nám nejen voní, ale harmonizují naše emoce, posilují intuici, zlepšují zdraví.

V zimě jsou vhodné oleje z jalovce, zázvoru, cedru, rozmarýnu, tymiánu, skořice a hřebíčku. Na močový systém dobře působí santalové oleje s cypřiškem, eukalyptem, levandulí a tymiánem.

Při otocích kotníků, což bývají oslabené ledviny, prospívají masáže s oleji z jalovce, cedru a rozmarýnu. Při únavě a vyčerpání pomohou oleje geránium a růže.

Strach a stres jsou negativní znamení února, oslabují nám ledviny, a mohou vyvolat nemoce.

Klidný únor ve zdraví a pohodě!