PŘI NÁKUPU NAD 1500 KČ NEÚČTUJEME POŠTOVNÉ


AKCEPTUJEME PLATBY V KRYPTOMĚNÁCH DLE AKTUÁLNÍHO KURZU PO PŘEDCHOZÍ E-MAILOVÉ DOHODĚ



ČLÁNKY » ÚNOR
ÚNOR A LEDVINY

 

PRŮBĚH DRÁHY:

Začíná pod malíčkem nohy a postupuje šikmo středem nožní klenby, kolem vnitřního kotníku směrem nahoru vnitřní stranou lýtka přes zákolení a stehna, proniká páteří, spojuje se s ledvinami a prostřednictvím spojnice s močovým měchýřem. Její přímá dráha vystupuje z ledvin nahoru, proniká do jater a bránice, vnořuje se do plic, postupuje podél hrdla a svírá kořen jazyka. Její další větev vychází z plic, spojnicí vede do srdce a shromažďuje se uprostřed hrudi.

FYZICKÉ PROJEVY ENERGETICKÉ NEROVNOVÁHY:

Všechny nemoci ledvin spojené s jejich funkcemi, nechutenství, temné zbarvení obličeje, temné kruhy kolem očí, prosáknutá víčka, váčky pod očima, akné, ekzémy, suchost dlaní, dušnost, vykašlávání krvavých hlenů, sípání a lapání po dechu, horko v ústech, suchý jazyk, záněty v hrdle, angíny, žloutenka, rozmazané vidění, arytmie, bolesti srdce, bolestivé pocity dřevěnění a chladu natahujícího se do kostí, únava, potíže v sexuální a hormonální oblasti, poruchy plodnosti, sklon k potratům, opožděný růst, chronická únava, pocity bolesti a přecitlivělosti na bedrech, vnitřní straně kolen, stehnech, lýtkách a kotnících, doprovázené tvorbou otoků, pálivé bolesti na chodidlech, bolesti v průběhu dráhy, poruchy sluchu a rovnováhy, zvonění v uších, křehkost kostí, kazivost zubů, klopýtání, ochablost dolních končetin.

PSYCHICKÉ PROJEVY ENERGETICKÉ NEROVNOVÁHY:

Duševní neklid, nerozhodnost, váhavost, úzkostlivost, vztahovačnost, netrpělivost, cynismus, podezřívavost, zapomnětlivost, snížená motivace, pocity beznaděje, tendence k rozladěnosti a smutku, fobie, bázlivost, strach.

Při posilování ledvin sedíme s nataženýma nohama.
Jejich špičky přitáhneme k tělu a pomalu se předkláníme co nejvíce za současného výdechu. Nohy zůstávají natažené a hlavou se snažíme dotknout kolen. Uvolníme trup a sledujeme dech. Prsty rukou uchopíme prsty nohou a prostředníky tlačíme na první bod dráhy ledvin. Ramena a šíje jsou uvolněné.

Únor



Únor je v čínské medicíně zasvěcen posilování ledvin. Jejich úkolem je udržovat rovnováhu vodného hospodářství organismu a filtrovat odpadové látky z krve do moče,která odtéká do močového měchýře a z těla ven.
Za den přefiltrují ledviny prostřednictvím nefronů - filtračních jednotek, až dva tisíce litrů krve. Základem dobré funkce je především příjem dostatečného množství tekutin.
K nejčastějším ledvinovým onemocněním patří selhání ledvin, zánět ledvin a ledvinové kameny. Selhání má dvě formy, akutní a chronickou.
U akutní bývá snížená tvorba moče, slabost, nevolnost, rozsáhlé  otoky těla i obličeje. Vyvolávající příčinou mohou být mohou být také otravy, závažné infekce a dehydratace.
Chronické selhání se obvykle rozvíjí u neúspěšně léčené cukrovky, další příčinou může být i vysoký krevní tlak. Záludnost spočívá v tom,že se rozvíjí pomalu a nenápadně. Výrazněji se projeví až v pokročilém stadiu, léčba je zdlouhavá a poškození funkcí leckdy nevratná.
Ledvinovou kolikou jsou muži postiženi častěji než ženy. Existuje mnoho druhů ledvinových kamenů, většinou na jejich vzniku se podílí chybný metabolismus minerálů, některá onemocnění např.Crohnova choroba, kombinace nedostatku tekutin a příliš kyselé pH moči a některé léky.
Prevencí ledvinových potíží
  • je pití dostatečného množství tekutin, omezení kávy a čaje, omezení solení, snížit vysoký příjem bílkovin.
  • Zvýšit příjem ovoce, zeleniny, hořčíku a zinku - brzdí krystalizaci pro vznik ledvinových kamenů, zvýšit přísun vitamínu B6 - snižuje množství šťavelanů v moči, vitamín A - zachovává zdravou výstelku močových cest, najdeme jej v mrkvi,meruňkách, dýni, brokolici, hovězích játrech.
ÚNOR

5.února podle čínského kalendáře nastane rok Vepře. Měl by být klidnější, a přinést vlnu štěstí a prosperity,co se týká zdraví, vztahů i práce. Kde něco skončí, čeká nás něco lepšího. Nemáme se bát nových příležitostí, mohou přinést spoustu skvělého a užitečného. Neměli bychom ale jednat unáhleně a zbytečně riskovat.

Letošním rokem bude zakončen dvanáctiletý cyklus čínského zvěrokruhu, a rokem 2020 začne nový, přinese nám změny, které by měly pokračovat v příznivém směru.

Únor je vrchol zimy a ohroženy jsou nejvíce ledviny. S ledvinami souvisí klouby, hlavně kolena, kosti a uši. Je potřeba dbát, abychom neprochladli, hlavně od nohou, beder a krku. Prohříváme se teplými nápoji, vhodné jsou ledvinové čaje.

Při potížích je výborný celík zlatobýl a lichořeřišnice.

Klouby a kosti můžeme podpořit Boswellií.

Do stravy zařadíme vývary pomalu a dlouho vařené, s přidáním zázvoru, česneku, kurkumy, chilli, bobkového listu, mrkve, celeru, petržele a koriandru.

Můžeme přidat i mořskou řasu.

Posilujeme imunitu pohybem, saunou, vitamíny, hlavně D a C. Vhodná je i hlíva ústřičná a probiotika.

Nezapomínejte, že správné, zdravé a pravidelné stravování ovlivňuje naše zdraví. V břiše máme druhý mozek. Udělejte si čas na jídlo beze spěchu a stresu. Naše trávení potřebuje také dostatek kyslíku, u jídla dýcháme správně, jen když jsme v klidu. Potěšte své nervy pozorností k jídlu a rázem máte ideální podmínky k fungujícímu metabolismu.

Budete-li jíst ve stresu sebezdravější jídlo, vaše tělo si z něj vezme zoufale málo.

 

Uzdravení je nejen nenávratný odchod zdravotních problémů, ale i nádherný pocit ze života a ze sebe.

 

Krásný únor!