PŘI NÁKUPU NAD 1500 KČ NEÚČTUJEME POŠTOVNÉ


AKCEPTUJEME PLATBY V KRYPTOMĚNÁCH DLE AKTUÁLNÍHO KURZU PO PŘEDCHOZÍ E-MAILOVÉ DOHODĚČLÁNKY » ŘÍJEN

ŘÍJEN

 

V říjnu bychom měli zaměřit pozornost na svoji psychiku, a všemi silami se vyhýbat stresu.

Podle čínské medicíny je v říjnu nejzatíženější žaludek, což je snad emočně nejcitlivější orgán našeho těla.

Jedním z nejrozšířenějších onemocnění je - vředová choroba, bakterie Helicobacter pylori,

gastritida – zánět žaludku a psychické vlivy.

Psychika ovlivňuje činnost žaludku více, než si všeobecně připouštíme. Pod vlivem emocí je tento orgán během vteřiny schopen změnit svůj tvar a vyvrátit obsah.Strachem a depresí klesá tvorba šťáv a agresivitou dochází k jejich nadprodukci.

Zažívací potíže – dyspepsie nás upozorní na funkční poruchu žaludku, kterou je potřeba vždy řešit a předejít závažnějším nemocem.

Projevují se: pálivá bolest v nadbřišku jdoucí až do hrudníku, pocit plnosti, nadýmání,pálení žáhy, nevolnost. Přidá-li se zvracení nebo se objeví krev ve stolicije nutné ihned navštívit lékaře.

Prevence: vyhýbejte se stresu nebo si osvojte techniku jeho zvládání. Vyvarujte se smažených a tučných jídel, kouření, alkoholu a pití kávy. Používejte čaje žaludeční, mátové, fenyklové a zelené.

V tomto období skutečně leckdy stačí srovnat psychiku a zmizí vám i žaludeční problémy.

Výbornou zkušenost v tomto období, a nejen v něm, máme s produkty z kozlíku lékařského,

spolu s ostatními přípravky a čaji naleznete na našem e-shopu.

Budete-li mít nejasnosti, kontaktujte naši poradnu.

MERIDIÁN ŽALUDKU

Čas:7.–9. hodina
Dostává se do činnosti žaludek. Velmi důležité je v tuto dobu konzumovat vitamíny. Tělo potřebuje být v teple, proto není vhodná studená sprcha nebo koupel.
Obecná charakteristika: jangová dráha probíhající sestupně od hlavy k noze

Průběh dráhy meridiánu: Přebírá energii meridiánu tlustého střeva a začíná pod nosní dírkou, stoupá vnitřkem ke kořeni nosu a na povrch vystupuje pod očima. Po straně nosu vede až ke spodní čelisti a před uchem zahýbá ke spánku a nahoru k lebce, potom opět vede dolů přes čelistní kloub ke krku, přes kklíční kost a hrudník do žaludku. Dále vede do břicha a do slabin, odtud jde směrem ke stehnu, k vnější straně kolena a zepředu středem holeně ke špičce chodidla a končí na vnější straně druhého a třetího prstu na noze. Od nártu vede jedna krátká větev k vnitřní straně palce, zde se spojuje s energetickou dráhou sleziny-slinivky.

Orgány a okrsky pod jejím vlivem: hlava, tváře,ústa, zuby, hrdlo, žaludek a střeva, dolní končetiny

Nálady: starosti

Element: země

Rovnováha energie: důvěra, schopnost vcítit se – empatie, spokojenost, přizpůsobivost, soucit

Fyzické projevy energetické nerovnováhy: Nadýmání, špatné trávení, poruchy teplotní regulace, vtahování chladu do nohou, dále vysoké horečky spojené s blouzněním, bolestivé otoky hrdla a kolenou, bolesti dolních končetin v místech průběhu dráhy, bolesti v krku nebo bolesti zubů, onemocněné prsní žlázy, bolesti kloubů, napětí v oblasti čelistí.

Psychické projevy energetické nerovnováhy: Disharmonie dráhy vyvolá neschopnost přijímat lásku a chápat své okolí, na druhé straně příliš velkou citlivost vůči emocionálním impulsům, ustaranost – naproti tomu nevšímavost, zatrpklost, mlčenlivost, povrchnost, výbuchy zlosti. Dále odmítání, zahořklost, pochybnosti, kritičnost, zklamání, nedostatek flexibility.

ŘÍJEN

 

I když přes den teploty venku jsou ještě vyšší, sluníčko nás ohřeje, příroda se nedá ošálit, ukončuje aktivitu a podzim se hlásí o slovo. Listy na stromech se začínají vybarvovat a příroda se bude chystat na zimu.

Nejvíce ohrožený v tomto období je žaludek. V první polovině měsíce po stránce mechanické, ve druhé především po stránce psychické. Žaludek zaujímá velmi důležité místo, má několik funkcí. Řídí příjem a skladování potravy, její rozklad pomocí trávicích šťáv, a připravuje na posun dále do těla, aby ho vyživila a regenerovala. Je důležité jakou stravu a kdy přijímáme.

Podle orgánových hodin bychom měli podpořit funkci snídaní mezi

7. – 9.hodinou ranní, kdy je nejvíce energie v žaludku, a snídat v klidu.

Nejméně bychom ho měli zatěžovat mezi 19.- 21.hodinou.

Jestliže dojde k poruše funkce a oslabení projeví se to nechutenstvím, nadýmáním, bolestí, říháním, pálení žáhy. Žaludek je emočně nejcitlivější orgán, proto jakýkoliv stres ho oslabuje.

A po čem náš žaludek touží? Trávení podpoří obilné kaše – kukuřičné, jahelné, ovesné, pohankové, rýžové, také teplé polévky. Z luštěnin hrách, cizrnu, z koření kmín, majoránka a saturejka. Ze zeleniny dýně, kedlubny, mrkev, a veškerá sladká zelenina pomalu prohřívaná. Ovoce čerstvé – jablka a hrušky. Bylinky – řepík, kopřiva, zeměžluč, pelyněk a měsíček. Omezíme sýry a jogurty.

 

Měli bychom se řídit přírodou, je třeba, abychom nejeli stále naplno,

začít vše respektovat a najít si čas na odpočinek.

Mějte se rádi, zbavte se strachů a žijte teď a tady a váš žaludek se vám odmění.

 

Krásné podzimní dny!

ŘÍJEN

Ať chceme nebo ne, přichází podzim a čas sklizně. Počasí tomu zatím neodpovídá, ale už se začínají objevovat teplotní rozdíly během dne.
Ohrožený je v říjnu žaludek. Ne nadarmo se říká, že nejen srdce, ale i žaludek rozhoduje o délce života.
Hlavním důvodem bývá překyselení, které nesouvisí jen s trávením, ale i se sliznicemi. Ústa v tomto období potřebují péči, jelikož jsou sliznicemi ve spojení se žaludkem. Doplňujeme vitamíny B, ošetřujeme výplachem například propolisem, a potravu řádně rozkoušeme a rozmělníme, do stravy zařadíme kysané mléčné výrobky a kysané zelí
Žaludek sám o sobě je dosti odolný, za jeho dysfunkcí bývá většinou i žlučník.
Měli bychom snídat ráno pravidelně ve stejnou dobu, teplé snídaně,
vhodné jsou obilné kaše. Zelenina je lepší v říjnu už prohřátá, hlavně zelenina s nasládlou chutí – pastiňák, řepa, dýně. Z ovoce hrušky, jablka a sušené ovoce. Bylinkami posilujeme žaludek a trávení – řepík, kopřiva, zeměžluč, pelyněk a měsíček.
Chladné počasí začne přinášet šíření virů, bacilů a infekcí. Z bylinek pomáhají výtažky z jedle a borovice, dále eukalyptus, tymián a jitrocel. Imunitu budeme posilovat především vitamínem C, který je stěžejní, dále je to hořčík, zinek, vitamíny E a D.
Zároveň v tomto období začínají kloubní potíže nejrůznějšího původu, vhodné je působit na pohybový aparát i preventivně.
Dopřejte si procházky přírodou, těšte se z barev podzimu, užívejte posledních hřejivých paprsků a nabíjejte se energií na další období.

Přejeme krásný podzim plný příjemných dnů.