Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

PŘI NÁKUPU NAD 1500 KČ PO ČR NEÚČTUJEME POŠTOVNÉ

 

AKCEPTUJEME PLATBY V KRYPTOMĚNÁCH DLE AKTUÁLNÍHO KURZU PO PŘEDCHOZÍ E-MAILOVÉ DOHODĚ

 


ČLÁNKY » ŘÍJEN

ŘÍJEN

 

V říjnu bychom měli zaměřit pozornost na svoji psychiku, a všemi silami se vyhýbat stresu.

Podle čínské medicíny je v říjnu nejzatíženější žaludek, což je snad emočně nejcitlivější orgán našeho těla.

Jedním z nejrozšířenějších onemocnění je - vředová choroba, bakterie Helicobacter pylori,

gastritida – zánět žaludku a psychické vlivy.

Psychika ovlivňuje činnost žaludku více, než si všeobecně připouštíme. Pod vlivem emocí je tento orgán během vteřiny schopen změnit svůj tvar a vyvrátit obsah.Strachem a depresí klesá tvorba šťáv a agresivitou dochází k jejich nadprodukci.

Zažívací potíže – dyspepsie nás upozorní na funkční poruchu žaludku, kterou je potřeba vždy řešit a předejít závažnějším nemocem.

Projevují se: pálivá bolest v nadbřišku jdoucí až do hrudníku, pocit plnosti, nadýmání,pálení žáhy, nevolnost. Přidá-li se zvracení nebo se objeví krev ve stolicije nutné ihned navštívit lékaře.

Prevence: vyhýbejte se stresu nebo si osvojte techniku jeho zvládání. Vyvarujte se smažených a tučných jídel, kouření, alkoholu a pití kávy. Používejte čaje žaludeční, mátové, fenyklové a zelené.

V tomto období skutečně leckdy stačí srovnat psychiku a zmizí vám i žaludeční problémy.

Výbornou zkušenost v tomto období, a nejen v něm, máme s produkty z kozlíku lékařského,

spolu s ostatními přípravky a čaji naleznete na našem e-shopu.

Budete-li mít nejasnosti, kontaktujte naši poradnu.

MERIDIÁN ŽALUDKU

Čas:7.–9. hodina
Dostává se do činnosti žaludek. Velmi důležité je v tuto dobu konzumovat vitamíny. Tělo potřebuje být v teple, proto není vhodná studená sprcha nebo koupel.
Obecná charakteristika: jangová dráha probíhající sestupně od hlavy k noze

Průběh dráhy meridiánu: Přebírá energii meridiánu tlustého střeva a začíná pod nosní dírkou, stoupá vnitřkem ke kořeni nosu a na povrch vystupuje pod očima. Po straně nosu vede až ke spodní čelisti a před uchem zahýbá ke spánku a nahoru k lebce, potom opět vede dolů přes čelistní kloub ke krku, přes kklíční kost a hrudník do žaludku. Dále vede do břicha a do slabin, odtud jde směrem ke stehnu, k vnější straně kolena a zepředu středem holeně ke špičce chodidla a končí na vnější straně druhého a třetího prstu na noze. Od nártu vede jedna krátká větev k vnitřní straně palce, zde se spojuje s energetickou dráhou sleziny-slinivky.

Orgány a okrsky pod jejím vlivem: hlava, tváře,ústa, zuby, hrdlo, žaludek a střeva, dolní končetiny

Nálady: starosti

Element: země

Rovnováha energie: důvěra, schopnost vcítit se – empatie, spokojenost, přizpůsobivost, soucit

Fyzické projevy energetické nerovnováhy: Nadýmání, špatné trávení, poruchy teplotní regulace, vtahování chladu do nohou, dále vysoké horečky spojené s blouzněním, bolestivé otoky hrdla a kolenou, bolesti dolních končetin v místech průběhu dráhy, bolesti v krku nebo bolesti zubů, onemocněné prsní žlázy, bolesti kloubů, napětí v oblasti čelistí.

Psychické projevy energetické nerovnováhy: Disharmonie dráhy vyvolá neschopnost přijímat lásku a chápat své okolí, na druhé straně příliš velkou citlivost vůči emocionálním impulsům, ustaranost – naproti tomu nevšímavost, zatrpklost, mlčenlivost, povrchnost, výbuchy zlosti. Dále odmítání, zahořklost, pochybnosti, kritičnost, zklamání, nedostatek flexibility.

ŘÍJEN

Nejen, že atypické počasí nám předvádí čím dál více prudké změny, a svými teplotními rekordy pěkné kotrmelce, které mají vliv jak na klimatické změny, tak dopad na naše zdraví.

Nejen, že stále nad námi visí strašák v podobě covidu, a nejistota do budoucna.

Nejen, že odchází více lidí, především na nádorové onemocnění, opouští nás lidé více či méně známí, z našeho okolí, lidé blízcí.

Nejen, že lockdown a distanční výuka způsobily izolaci lidí a dětí, promítající se především na zdraví a psychice.

Návratem do "normálního života" a rozvolněním některých opatření došlo k prudkému nárůstu podzimních viróz.

Nastávají zmatky - je to covid, viróza či jiné onemocnění? Někteří lidé si zvykli při prvním sebemenším náznaku jít ihned k lékaři. A to i do odborných ambulancí, kde nemusí být doporučení praktického lékaře. Tak se stává - bolí vás záda? Běžte na neurologii, vezmou vás bez doporučení. Většinou všechny ambulance jsou přetížené, a tudíž mají dlouhé čekací termíny.

To vše se podepisuje na psychice a náladách lidí. Jsou podráždění, nerudní, uspěchaní, bez nálady. Přicházejí podzimní deprese, a do toho všeho slyšíme, jak se blíží doba vánoční. Jindy radostně očekávaná, poslední roky díky médiím a obchodníkům spíše deprimující.

Vždy v tomto období začínáme mít pocit, jak se vše zrychluje, a my nemáme na nic čas.

Čas na sebe, své rodiny, blízké, koníčky, zájmy, známé a kamarády. Dříve se více posedělo, popovídalo, něco dobrého pojedlo a popilo. Třeba jen tak.

Dnes? Málokdo má čas, a slýcháte - rádi bychom, ale.... možná, snad, později. Žene nás doba? Práce?

Možná je to klišé, ale zkuste se zastavit. Život nám velmi rychle utíká, a my nejsme nesmrtelní.

Udělejte si čas na sebe, rodinu, přátele, kamarády. Nikdy nevíte, kdy koho ztratíte, a pak už je pozdě.

A když už ne kvůli sobě, tak kvůli těm ostatním. A věřte, stojí to za to.

Z hlediska našeho zdraví, je v říjnu nejvíce ohrožen žaludek, a s ním související žlučník, játra, slinivka a dvanácterník. Zaměříme se na stravu vařenou a pečenou. Zeleninu v polévkách, salátech, pečenou a kvašenou. V říjnu se vyplatí zařadit do jídelníčku dýni, květák, brokolici, bílou ředkev, z ovoce hroznové víno a hrušky. Dále také artyčok, zelí, patizon, lilek, celer, červená řepa a brusinky.

Nezapomínáme posilovat imunitu. Na doplnění pitného režimu teplé bylinkové čaje, hlavně šípkový.

Přejeme krásný barevný říjen, dny naplněné pohodou, optimismem, a hlavně ve zdraví.

ŘÍJEN

 

I když přes den teploty venku jsou ještě vyšší, sluníčko nás ohřeje, příroda se nedá ošálit, ukončuje aktivitu a podzim se hlásí o slovo. Listy na stromech se začínají vybarvovat a příroda se bude chystat na zimu.

Nejvíce ohrožený v tomto období je žaludek. V první polovině měsíce po stránce mechanické, ve druhé především po stránce psychické. Žaludek zaujímá velmi důležité místo, má několik funkcí. Řídí příjem a skladování potravy, její rozklad pomocí trávicích šťáv, a připravuje na posun dále do těla, aby ho vyživila a regenerovala. Je důležité jakou stravu a kdy přijímáme.

Podle orgánových hodin bychom měli podpořit funkci snídaní mezi

7. – 9.hodinou ranní, kdy je nejvíce energie v žaludku, a snídat v klidu.

Nejméně bychom ho měli zatěžovat mezi 19.- 21.hodinou.

Jestliže dojde k poruše funkce a oslabení projeví se to nechutenstvím, nadýmáním, bolestí, říháním, pálení žáhy. Žaludek je emočně nejcitlivější orgán, proto jakýkoliv stres ho oslabuje.

A po čem náš žaludek touží? Trávení podpoří obilné kaše – kukuřičné, jahelné, ovesné, pohankové, rýžové, také teplé polévky. Z luštěnin hrách, cizrnu, z koření kmín, majoránka a saturejka. Ze zeleniny dýně, kedlubny, mrkev, a veškerá sladká zelenina pomalu prohřívaná. Ovoce čerstvé – jablka a hrušky. Bylinky – řepík, kopřiva, zeměžluč, pelyněk a měsíček. Omezíme sýry a jogurty.

 

Měli bychom se řídit přírodou, je třeba, abychom nejeli stále naplno,

začít vše respektovat a najít si čas na odpočinek.

Mějte se rádi, zbavte se strachů a žijte teď a tady a váš žaludek se vám odmění.

 

Krásné podzimní dny!

ŘÍJEN
ŘÍJEN
První říjnové dny pro mnohé z nás nebyly nejpříznivější díky silnému úplňku. V tomto měsíci bude ještě druhý 31.10., který by měl mít na nás mírnější vliv.
Celkově je říjen pro nás náročnější i díky přechodu z letního času na zimní 25.10.
Působí na nás také zkracující se dny, prodlužují se noci a ubývá světla.
Aby toho nebylo málo, jsme každý den ze všech stran masírováni situací kolem Covidu, přibývajícími nařízeními, zákazy, prohlášeními, názory a dohady.
Nezapomínejme především na sebe, na zdraví své a svých blízkých.
Nenechme se pohltit stále se stupňující negací ohledně celé situace.
Chovejme se rozumně a zodpovědně. Špatná psychika, stres a deprese přináší nerovnováhu pro naše tělo, a tudíž jsme i náchylnější na onemocnění.
Posilujme si hlavně imunitu, především dostatečnými dávkami vitamínem C a D, dále zinkem a selénem, B vitamíny a minerály.
Z bylin je výborná echinacea , eleuterokok a čaga, ať v kapkách, tabletách či čajích.
Z doplňků stravy z čínské medicíny je to WCE9.9.-1709, z české homeopatie Silicea AKH a Camphora AKH.
Před nástupem zimy nezapomínejme i na detoxikaci a pročištění těla od toxínů.
Také je důležitá správná strava, neboť to je palivo pro náš organismus.
Zvláště v říjnu se máme zaměřit na žaludek, který může být nyní oslabený, a který také rozhoduje o kvalitě našeho života.
Používáme hlavně prohřívací potraviny – kuře, hovězí a kachní maso, mořské ryby, oves, rýže, nakládaná nebo tepelně upravená zelenina, sušené ovoce a ořechy, koření ostré chuti, výborná je směs provensálského koření, z bylin majoránka máta, levandule nádherně zklidní.
Do jídelníčku zařadíme polévky nejen z hovězího a drůbežího masa, ale z cuket, rajčat, paprik, dýní. Papriky též plněné například brynzou, sýrem, nebo pečené, cukety obalované, dýně pečená či dušená na másle, doplněná salátem z červené řepy.
Choďte často do přírody za každého počasí, a užívejte barevný říjen v dobré pohodě!
BABÍ LÉTO

Krátí se dny,nostalgie a smutek za létem,které je nenávratně pryč,mrazivá rána a brzké večery.Babí léto je tu,ale může nám přinést ještě spoustu slunečných dní,a také bedýnky plné načesaných jablek a hrušek,vinice se zralými hrozny,košíky s voňavými houbami.Záleží na úhlu pohledu.

S blížícím se podzimem začínáme slýchat opět hrozbu Covidu.Aby toho nebylo málo,tak v letošním roce,i tak dost transformačním,kromě války a špatné politické situace,zdražování i energetická krize.Obavy, co nás čeká, se ukládají do našeho podvědomí,a mohou způsobit různé zdravotní problémy.Po našich zkušenostech z ordinace znovu apelujeme nepodceňujte problémy ve spojitosti s Covidem.Objevují se stále a s dost velkým časovým odstupem různé zdravotní problémy.Produkty firmy Joalis,které jsou doporučovány v této souvislosti - Vegeton,Enteral,Cortex,NeuroDren,EmoDren,Gripin,Spirobor,HPV,FSME,Antivex,Mikrotox,Virtox,Nodegen-zde je více typů podle příznaků,Deuron,Pranon,Gastex,Calon,DeimunActiv,Supertox.Vše je individuální,podrobněji lez probrat dotazem na naší poradně. 

Velmi důležitá je naše psychika,v této době je to často těžké se vyvarovat stresům, jsou věci,které neovlivníme,ale naše zdraví ano.

Nesmíme zapomenout,že blížící se podzim je období různých epidemií.Proto již nyní musíme dělat vše pro to,abychom si vybudovali silnou imunitu.Imunitu lze podpořit různými přírodními produkty.Nejdůležitější je vitamín C,zinek a vitamín D.Dále jsou to směsi vitamínů,minerálů v kombinaci s houbami a bylinkami.My upřednosťujeme spíše jednotlivě, nebo méně obsahové směsi.
Z homeopatie je v lékárnách nejznámější Oscillococcinum.Z naší nabídky české homeopatie AKH je to Echinacea,Silicea a Camphora.Když už na vás "něco leze" Ferrum phosphoricum,lze použít i při vyčerpání,rekonvalescenci a nedostatku železa.V kombinaci s Echinaceou a Siliceou je to trojka na podporu při opakujících se zánětech a infekcích.
Jako novinku zařazujeme od italské firmy GUNA,kde máme výborné zkušenosti s injekcemi na různé neurologické problémy,na podporu imunity,po prodělaných nemocech a zánětech,NEOTAD sáčky,vhodné i pro děti.Dále je to CANNABIBEN kapsle,konopný olej s vitamíny B1,B6,A a E,se skořicí.Zaměřený na snížení únavy,vyčerpání,na zlepšení psychiky a imunity.Obsahuje ideální poměr esenciálních mastných kyselin omega 6 a omega 3 obsažených v konopném oleji.

Připomeneme si,že září je měsíc sleziny a slinivky.Kromě sezóní zeleniny a ovoce na podporu imunity je výborné mumio,rakytník a čaj z přesličky rolní.Je výborný na různé záněty,revmatismus,problémy se střevy a konečníkem,nervové bolesti.

V říjnu nás může pozlobit žaludek,v tomto období citlivější.Stravu volíme již prohřátou.Žaludek posílíme čajem z řepíku,zeměžlučí,pelyňkem a měsíčkem.Výborný je též čaj z levandule,která navodí psychickou pohodu a ovlivní tím i trávení.Ovlivňují nás také vůně,dobrým pomocníkem je arometarapie.

 

Klidné a voňavé dny s pozitivní energií.

ŘÍJEN

Ať chceme nebo ne, přichází podzim a čas sklizně. Počasí tomu zatím neodpovídá, ale už se začínají objevovat teplotní rozdíly během dne.
Ohrožený je v říjnu žaludek. Ne nadarmo se říká, že nejen srdce, ale i žaludek rozhoduje o délce života.
Hlavním důvodem bývá překyselení, které nesouvisí jen s trávením, ale i se sliznicemi. Ústa v tomto období potřebují péči, jelikož jsou sliznicemi ve spojení se žaludkem. Doplňujeme vitamíny B, ošetřujeme výplachem například propolisem, a potravu řádně rozkoušeme a rozmělníme, do stravy zařadíme kysané mléčné výrobky a kysané zelí
Žaludek sám o sobě je dosti odolný, za jeho dysfunkcí bývá většinou i žlučník.
Měli bychom snídat ráno pravidelně ve stejnou dobu, teplé snídaně,
vhodné jsou obilné kaše. Zelenina je lepší v říjnu už prohřátá, hlavně zelenina s nasládlou chutí – pastiňák, řepa, dýně. Z ovoce hrušky, jablka a sušené ovoce. Bylinkami posilujeme žaludek a trávení – řepík, kopřiva, zeměžluč, pelyněk a měsíček.
Chladné počasí začne přinášet šíření virů, bacilů a infekcí. Z bylinek pomáhají výtažky z jedle a borovice, dále eukalyptus, tymián a jitrocel. Imunitu budeme posilovat především vitamínem C, který je stěžejní, dále je to hořčík, zinek, vitamíny E a D.
Zároveň v tomto období začínají kloubní potíže nejrůznějšího původu, vhodné je působit na pohybový aparát i preventivně.
Dopřejte si procházky přírodou, těšte se z barev podzimu, užívejte posledních hřejivých paprsků a nabíjejte se energií na další období.

Přejeme krásný podzim plný příjemných dnů.