Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

PŘI NÁKUPU NAD 1500 KČ PO ČR NEÚČTUJEME POŠTOVNÉ

 

AKCEPTUJEME PLATBY V KRYPTOMĚNÁCH DLE AKTUÁLNÍHO KURZU PO PŘEDCHOZÍ E-MAILOVÉ DOHODĚ

 


ČLÁNKY » LISTOPAD
MERIDIÁN PLIC

MERIDIÁN PLIC


Průběh dráhy meridiánu:

Podle TČM jde o jinový meridián, probíhající postupně od hrudníku k ruce. Jeho vnitřní průtok začíná ve střední části hrudníku, směřuje dolů a dostává se do kontaktu s tlustým střevem. Otáčí se zpět a vrací se podél horní části žaludku, přes bránici do plic. Na povrh vystupuje v 2. mezižebří, uprostřed mezi linií prsní bradavky a podpaží, odtud stoupá k 1. mezižebří, kde se stáčí k lokti, aby probíhal po palcové a dlaňové straně předloktí a ruky k palci. Má celkem 11 akupunkturních bodů.

 

Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

Souvisejí s jednotlivými funkcemi plic. Typické jsou zde dýchací obtíže, kašel, astma, pocity dušnosti a plnosti v hrudi, bolesti v jamce klíční kosti, bolesti v krku, zimnice, horečky s pocením i bez něj, snížená odolnost vůči chladu a infekcím, ale i srdeční arytmie, bolesti v zápěstí a ramenou, problémy s močením, některé ekzémy, skvrny na pokožce, suchá a drsná kůže, ztráta ochlupení.

 

Psychické projevy energetické nerovnováhy:

Emoční otupělost, deprese, melancholie, sebepodceňování.

LISTOPAD

Blížíme se do závěru roku, a asi bychom si představovali, že ho prožijeme jinak, než jaká je skutečnost.

Letošní rok se měl týkat zásadních změn, a stále ještě do konce roku mohou přijít.

Výrazně přibývá různých viróz, nachlazení, nemocí, a podle výsledků i covidu. Opět se zvedla vlna pro a proti očkování, sdílení různých příspěvků a komentářů, napadání a urážení. Do toho naše vláda předvádí to, co situaci vůbec neprospívá.

Je to každého věc, čemu věří, a zda se dá očkovat nebo ne. V každém případě je nutné více posílit imunitu, hlavně vitamíny C a D, zinkem, a z homeopatie je výborná AKH Camphora a Silicea. U lidí chronicky nemocných nebo se zdravotními problémy zvlášť, a ještě doplnit dalšími produkty dle potíží.

Listopad je měsíc plic. Právě v tuto dobu je naše tělo náchylné k onemocnění dýchacích cest, a měli bychom se o ně preventivně starat. Denně se nadechneme asi 22 000krát. 70 procent odpadu z těla se vylučuje právě plícemi dýcháním. Pokud správně dýcháte, předcházíte tak depresím a úzkostným stavům.

Plíce ohrožují viry a baktérie, způsobují infekce dýchacích cest. Především covid vážně poškozuje plíce.

Nepodceňujte dušnost a přetrvávající kašel, navštivte lékaře. Předejdete vážnějším problémům, a chronickému onemocnění včetně astmatu. Chraňte se před chřipkou a zápalem plic.

Podporujte funkci plic bylinkami šalvěj, divizna, oregano, jitrocel, řebříček, tymián, lékořice. Jsou i čajové směsi a různé tinktury, například Epam průduškový.

K prevenci patří též zdravý životní styl, sportovat, relaxovat, dělat dechová cvičení, zpívat, pěstovat vztahy, scházet se.

Důležitý je také kvalitní spánek, je to elixír mládí a zdraví, posiluje paměť, zajišťuje dlouhověkost, udržuje štíhlou linii, povzbuzuje kreativitu, chrání před rakovinou a demencí, zahání nachlazení a chřipku, snižuje riziko infarktu, mrtvice a diabetu.Budete se cítit spokojenější. Spánek je revoluční lék. 

LISTOPAD

Bez ohledu na to, co se děje kolem nás, vládu v přírodě převzal listopad. Není to jen měsíc s mlhami, kalužemi a sychravým počasím, ale i vzduchem vonícím nádherně probarveným listím. Tento čas nás nabádá zalézt do tepla, a zvelebovat obydlí přípravami na Vánoce, které budou zřejmě jiné, díky okolnostem.

Některé věci nevidíme, a začneme si jich vážit, až když si je tvrdě uvědomíme. Nejprve musíme projít údolím neštěstí, abychom pochopili, co je štěstí.

Co se týká našeho zdraví v listopadu, připomeňme si, že nejvíce ohrožené jsou plíce.

Je to především proto, že je to období přechodu ze „suchého“ do „mokrého“ období.

Musejí si zvykat na ostřejší vzduch, vlhkost a první mrazíky. Projevy oslabené funkce plic lehce přehlédneme. Projevovat se mohou „divným“ pocitem v hrudníku, tlakem, bolesti se mohou objevit v hrudní páteři, omezené dýchání, tzv. nedodechnutí.

Měli bychom šetřit energii podobně, jako se tomu děje v přírodě.

Letos je to o to horší, že nás neohrožují jen podzimní virózy a chřipky, ale i koronaviry, které napadají často právě plíce. Covidový zápal plic může být pro oslabené a starší lidi fatální. Proto je důležitý zvýšený příjem vitamínů, především C,D a B, podporovat imunitu echinaceou, eleuterokokem, rakytníkem, čínskými houbami, z čínských tablet WCE9.9., z české homeopatie AKH jednoznačně Silicea, a při ztrátě čichu a chuti Camphora.

Vše najdete na našich stránkách v sekci imunita a plíce-průdušky.

Do stravy zařadíme prohřívací potraviny a koření, zeleninu, hlavně česnek, komu vadí čerstvý, výborný je v kapkách firmy Allivictus, křen, kyselé zelí, kvašená zelenina, ovoce, hlavně hrušky.

Dále hutné polévky a vývary. Pitý režim nejen z čajů, ale i teplé džusy, teplé nápoje s kořením, a horká čokoláda, ta nám vylepší i náladu. 

 

 

LISTOPAD

Plíce, které jsou podle tradiční čínské medicíny v listopadu nejohroženějším orgánem.Problémy se mohou projevovat zpočátku nenápadnými příznaky, a při podcenění, neléčení a přecházení může dojít až k závažnějšímu onemocnění.

Bronchiální astma – příznaky: pocit dechové tísně, záchvaty sípání při výdechu, kašel a dušení až po nafialovělé rty nebo prsty.Při neustupujícím záchvatu je vždy nutno vyhledat lékaře!

Astma postihuje všechny věkové skupiny, dýchací cesty astmatika jsou stále ve stadiu zánětu a přecitlivělosti na různé látky, jako je pyl, prach a podobně. Dochází k zúžení a ucpání malých bronchů a do alveolů se nedostane čerstvý vzduch.

Prevence: životospráva, čističky vzduchu, pravidelné cvičení, plavání, nekouřit, vitamín A.

Akutní bronchitida – obtížné dýchání, bolest v horní části hrudi, zvláště při kašli, vykašlávání hlenu.

Je to onemocnění zimní chřipkové a rýmové sezóny, kdy se sliznice bronchů zanítí a ucpe hlenem. Pokud je bronchitida neléčena, nebo přetrvává, může přejít v chronickou. To se stává u kuřáků a osob vyskytujících se v znečištěném prostředí a může vést až k rozedmě plic – emfyzému.

Pneumonie – zánět plic – občas bývá zaměněno za nachlazení nebo chřipku, průběh je různý, podle vyvolávající příčiny.

Mezi dětmi a mladistvými se často vyskytuje virová forma, pozor se musí dávat u malých dětí a starých nebo oslabených osob.

Onemocnění dýchacího systému je v tomto období nejčastější.

Proto si chraňte své plíce, nejen v tomto měsíci. Nekuřte, podpořte dobrou funkci správným dýcháním, dostatečným pobytem na čerstvém vzduchu, přírodními produkty, čaji, bylinami nebo akupunkturou, důležité je také v tomto období posilovat imunitu.

 

Přejeme krásně vybarvené listopadové dny.