PŘI NÁKUPU NAD 1500 KČ NEÚČTUJEME POŠTOVNÉ


AKCEPTUJEME PLATBY V KRYPTOMĚNÁCH DLE AKTUÁLNÍHO KURZU PO PŘEDCHOZÍ E-MAILOVÉ DOHODĚČLÁNKY » LISTOPAD
MERIDIÁN PLIC

MERIDIÁN PLIC


Průběh dráhy meridiánu:

Podle TČM jde o jinový meridián, probíhající postupně od hrudníku k ruce. Jeho vnitřní průtok začíná ve střední části hrudníku, směřuje dolů a dostává se do kontaktu s tlustým střevem. Otáčí se zpět a vrací se podél horní části žaludku, přes bránici do plic. Na povrh vystupuje v 2. mezižebří, uprostřed mezi linií prsní bradavky a podpaží, odtud stoupá k 1. mezižebří, kde se stáčí k lokti, aby probíhal po palcové a dlaňové straně předloktí a ruky k palci. Má celkem 11 akupunkturních bodů.

 

Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

Souvisejí s jednotlivými funkcemi plic. Typické jsou zde dýchací obtíže, kašel, astma, pocity dušnosti a plnosti v hrudi, bolesti v jamce klíční kosti, bolesti v krku, zimnice, horečky s pocením i bez něj, snížená odolnost vůči chladu a infekcím, ale i srdeční arytmie, bolesti v zápěstí a ramenou, problémy s močením, některé ekzémy, skvrny na pokožce, suchá a drsná kůže, ztráta ochlupení.

 

Psychické projevy energetické nerovnováhy:

Emoční otupělost, deprese, melancholie, sebepodceňování.

LISTOPAD

Říjnem krásně zabarvené listí padá ze stromů, přichází ranní mrazíky, střídá se déšť a studený vítr s odpoledním sluníčkem. Dny se krátí, světla ubývá, příroda se chystá na zimu.

Je to měsíc přechodu ze suchého do mokrého období.

Podle čínské medicíny vstupní branou nachlazení je především zátylek, bedra a nohy. To bychom měli udržovat v teple a chránit.

Měli bychom dávat pozor a podpořit plíce, jsou v tomto období nejvíce ohrožené. Pokud to nerespektujeme a vyčkáváme až do potíží, pak může být situace vážná.

Signály nemusí být jen omezené dýchání a tlak v hrudníku, ale začíná to i drobnými poruchami v krční a hrudní páteři.

Nepodceňujeme začínající kašel.

Do jídelníčku zařaďte ořechy, mandle, rozinky, rostlinné oleje, polévky z ovesných vloček, kaše jáhlové a pohankové, do kterých přidáme ořechy a sušené ovoce – švestky a datle. Z čerstvého ovoce ne ochlazující citrusy, více jablka, hrušky, hroznové víno.

Ze zeleniny bílá ředkev, zelí, pórek, cibule, křen, česnek, mrkev a kvašenou zeleninu. Důležitá je petržel, do polévek nebo také jako petrželová omáčka.

Z koření nás prohřeje skořice, fenykl, zázvor a koriandr.

Plíce posilují čaje jitrocelový, z mateřídoušky, měsíčku, přesličky, plicníku, nebo již namíchané směsi.

Dodáváme tělu vitamíny, hlavně vitamín C, hořčík – uvolňuje stažené průdušky, dále Echinaceu – aktivuje bílé krvinky a podporuje imunitu,vitamín D a zinek.

Na podzimní splíny nám pomůže Kozlík.

Hezký listopad s dobrou náladou!

LISTOPAD

Plíce, které jsou podle tradiční čínské medicíny v listopadu nejohroženějším orgánem.Problémy se mohou projevovat zpočátku nenápadnými příznaky, a při podcenění, neléčení a přecházení může dojít až k závažnějšímu onemocnění.

Bronchiální astma – příznaky: pocit dechové tísně, záchvaty sípání při výdechu, kašel a dušení až po nafialovělé rty nebo prsty.Při neustupujícím záchvatu je vždy nutno vyhledat lékaře!

Astma postihuje všechny věkové skupiny, dýchací cesty astmatika jsou stále ve stadiu zánětu a přecitlivělosti na různé látky, jako je pyl, prach a podobně. Dochází k zúžení a ucpání malých bronchů a do alveolů se nedostane čerstvý vzduch.

Prevence: životospráva, čističky vzduchu, pravidelné cvičení, plavání, nekouřit, vitamín A.

Akutní bronchitida – obtížné dýchání, bolest v horní části hrudi, zvláště při kašli, vykašlávání hlenu.

Je to onemocnění zimní chřipkové a rýmové sezóny, kdy se sliznice bronchů zanítí a ucpe hlenem. Pokud je bronchitida neléčena, nebo přetrvává, může přejít v chronickou. To se stává u kuřáků a osob vyskytujících se v znečištěném prostředí a může vést až k rozedmě plic – emfyzému.

Pneumonie – zánět plic – občas bývá zaměněno za nachlazení nebo chřipku, průběh je různý, podle vyvolávající příčiny.

Mezi dětmi a mladistvými se často vyskytuje virová forma, pozor se musí dávat u malých dětí a starých nebo oslabených osob.

Onemocnění dýchacího systému je v tomto období nejčastější.

Proto si chraňte své plíce, nejen v tomto měsíci. Nekuřte, podpořte dobrou funkci správným dýcháním, dostatečným pobytem na čerstvém vzduchu, přírodními produkty, čaji, bylinami nebo akupunkturou, důležité je také v tomto období posilovat imunitu.

 

Přejeme krásně vybarvené listopadové dny.