PŘI NÁKUPU NAD 1500 KČ NEÚČTUJEME POŠTOVNÉ


AKCEPTUJEME PLATBY V KRYPTOMĚNÁCH DLE AKTUÁLNÍHO KURZU PO PŘEDCHOZÍ E-MAILOVÉ DOHODĚČLÁNKY » LISTOPAD
MERIDIÁN PLIC

MERIDIÁN PLIC


Průběh dráhy meridiánu:

Podle TČM jde o jinový meridián, probíhající postupně od hrudníku k ruce. Jeho vnitřní průtok začíná ve střední části hrudníku, směřuje dolů a dostává se do kontaktu s tlustým střevem. Otáčí se zpět a vrací se podél horní části žaludku, přes bránici do plic. Na povrh vystupuje v 2. mezižebří, uprostřed mezi linií prsní bradavky a podpaží, odtud stoupá k 1. mezižebří, kde se stáčí k lokti, aby probíhal po palcové a dlaňové straně předloktí a ruky k palci. Má celkem 11 akupunkturních bodů.

 

Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

Souvisejí s jednotlivými funkcemi plic. Typické jsou zde dýchací obtíže, kašel, astma, pocity dušnosti a plnosti v hrudi, bolesti v jamce klíční kosti, bolesti v krku, zimnice, horečky s pocením i bez něj, snížená odolnost vůči chladu a infekcím, ale i srdeční arytmie, bolesti v zápěstí a ramenou, problémy s močením, některé ekzémy, skvrny na pokožce, suchá a drsná kůže, ztráta ochlupení.

 

Psychické projevy energetické nerovnováhy:

Emoční otupělost, deprese, melancholie, sebepodceňování.

LISTOPAD

Bez ohledu na to, co se děje kolem nás, vládu v přírodě převzal listopad. Není to jen měsíc s mlhami, kalužemi a sychravým počasím, ale i vzduchem vonícím nádherně probarveným listím. Tento čas nás nabádá zalézt do tepla, a zvelebovat obydlí přípravami na Vánoce, které budou zřejmě jiné, díky okolnostem.

Některé věci nevidíme, a začneme si jich vážit, až když si je tvrdě uvědomíme. Nejprve musíme projít údolím neštěstí, abychom pochopili, co je štěstí.

Co se týká našeho zdraví v listopadu, připomeňme si, že nejvíce ohrožené jsou plíce.

Je to především proto, že je to období přechodu ze „suchého“ do „mokrého“ období.

Musejí si zvykat na ostřejší vzduch, vlhkost a první mrazíky. Projevy oslabené funkce plic lehce přehlédneme. Projevovat se mohou „divným“ pocitem v hrudníku, tlakem, bolesti se mohou objevit v hrudní páteři, omezené dýchání, tzv. nedodechnutí.

Měli bychom šetřit energii podobně, jako se tomu děje v přírodě.

Letos je to o to horší, že nás neohrožují jen podzimní virózy a chřipky, ale i koronaviry, které napadají často právě plíce. Covidový zápal plic může být pro oslabené a starší lidi fatální. Proto je důležitý zvýšený příjem vitamínů, především C,D a B, podporovat imunitu echinaceou, eleuterokokem, rakytníkem, čínskými houbami, z čínských tablet WCE9.9., z české homeopatie AKH jednoznačně Silicea, a při ztrátě čichu a chuti Camphora.

Vše najdete na našich stránkách v sekci imunita a plíce-průdušky.

Do stravy zařadíme prohřívací potraviny a koření, zeleninu, hlavně česnek, komu vadí čerstvý, výborný je v kapkách firmy Allivictus, křen, kyselé zelí, kvašená zelenina, ovoce, hlavně hrušky.

Dále hutné polévky a vývary. Pitý režim nejen z čajů, ale i teplé džusy, teplé nápoje s kořením, a horká čokoláda, ta nám vylepší i náladu. 

 

 

LISTOPAD

Plíce, které jsou podle tradiční čínské medicíny v listopadu nejohroženějším orgánem.Problémy se mohou projevovat zpočátku nenápadnými příznaky, a při podcenění, neléčení a přecházení může dojít až k závažnějšímu onemocnění.

Bronchiální astma – příznaky: pocit dechové tísně, záchvaty sípání při výdechu, kašel a dušení až po nafialovělé rty nebo prsty.Při neustupujícím záchvatu je vždy nutno vyhledat lékaře!

Astma postihuje všechny věkové skupiny, dýchací cesty astmatika jsou stále ve stadiu zánětu a přecitlivělosti na různé látky, jako je pyl, prach a podobně. Dochází k zúžení a ucpání malých bronchů a do alveolů se nedostane čerstvý vzduch.

Prevence: životospráva, čističky vzduchu, pravidelné cvičení, plavání, nekouřit, vitamín A.

Akutní bronchitida – obtížné dýchání, bolest v horní části hrudi, zvláště při kašli, vykašlávání hlenu.

Je to onemocnění zimní chřipkové a rýmové sezóny, kdy se sliznice bronchů zanítí a ucpe hlenem. Pokud je bronchitida neléčena, nebo přetrvává, může přejít v chronickou. To se stává u kuřáků a osob vyskytujících se v znečištěném prostředí a může vést až k rozedmě plic – emfyzému.

Pneumonie – zánět plic – občas bývá zaměněno za nachlazení nebo chřipku, průběh je různý, podle vyvolávající příčiny.

Mezi dětmi a mladistvými se často vyskytuje virová forma, pozor se musí dávat u malých dětí a starých nebo oslabených osob.

Onemocnění dýchacího systému je v tomto období nejčastější.

Proto si chraňte své plíce, nejen v tomto měsíci. Nekuřte, podpořte dobrou funkci správným dýcháním, dostatečným pobytem na čerstvém vzduchu, přírodními produkty, čaji, bylinami nebo akupunkturou, důležité je také v tomto období posilovat imunitu.

 

Přejeme krásně vybarvené listopadové dny.