Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

PŘI NÁKUPU NAD 1500 KČ PO ČR NEÚČTUJEME POŠTOVNÉ

 

AKCEPTUJEME PLATBY V KRYPTOMĚNÁCH DLE AKTUÁLNÍHO KURZU PO PŘEDCHOZÍ E-MAILOVÉ DOHODĚ

 


ČLÁNKY » ČERVENEC
ČERVENEC A MERIDIÁN OSRDEČNÍKU

Meridián obalu srdce, osrdečníku, krevního oběhu

Obecná charakteristika


Jinová dráha probíhá sestupně od hrudníku k ruce.
Průběh dráhy meridiánu Tato dráha začíná v srdci, potom klesá skrze bránici dolů a spojuje horní, střední a dolní část meridiánu trojohřívače. Druhá větev proudí do oblasti žeber, vede okolo podpažní jamky na vnější stranu nadloktí a podél něj k ohybu paže  přes předloktí i dlaň až k nehtu prostředníčku. V dlani se jedna krátká větev stáčí a u nehtového lůžka prsteníčku se spojuje s meridiánem trojohřívače.
Orgány a okrsky pod jejím vlivem cévní a nervový systém, srdce, hrudník, žaludek, horní končetiny
Nálady radost
Element oheň
Rovnováha energie vnitřní klid, uvolněnost, sebedůvěra, spokojenost
Fyzické projevy energetické nerovnováhy Křečovité bolesti na vnitřní straně předloktí a v ohybu lokte, dále problémy se srdcem projevující se pocitem plnosti anebo silným bušením srdce, pocity horkosti v dlaních, zrudnutí tváře a zežloutnutí očního bělma Onemocnění mozku, migréna, epilepsie, nevolnost a zvracení, angina pectoris, škytavka, poruchy prokrvení, ochrnutí, stavy vyčerpanosti, zhroucení oběhového systému nebo šok.
Psychické projevy energetické nerovnováhy Sklon k ustavičnému hlasitému smíchu, duševní neklid. Dále trudomyslnost, pocity viny, zasmušilost, žárlivost, neklid, pocity napětí.
Čas Do činnosti se dostává obal srdce a krevní oběh nejvíce v době kolem 19 - 21 hodiny večerní. V této době člověk velmi dobře vnímá. Je to čas vhodný pro kulturu - poslech hudby a divadelních her, ale také nejúčinnější pro působení antibiotik nebo pro aplikaci krémů
ČERVENEC

 

Tradiční čínská medicína považuje v červenci za nejohroženější systém lidského organismu krevní oběh, zabezpečovaný činností srdce, které vhání nepřetržitě krev do celého organismu. Nakolik je srdce touto činností namáháno, lze určit podle hodnot krevního tlaku, který se během dne mění.

Hodnoty krevního tlaku – TK, se vyjadřují zlomkem, první hodnota je systolický tlak při srdečním stahu, druhá hodnota je tlak diastolický, je to doba mezi dvěma systolami, srdce se uvolní.

Jako normální hodnoty TK se uvádí 120/80, nad 135/85 se uvádí jako vyšší a nad 140/90 jako vysoký. Tlak pod 100/60 je velmi nízký. U dětí bývají hodnoty nižší než u dospělých.

Nízký tlak se projevuje chladnými končetinami, chvilkovými závratěmi až mdlobou při rychlé změně polohy. Špatný krevní oběh se projeví mravenčením v končetinách, křečemi svalů , nepravidelným srdečním rytmem a ztěžknutím nohou.

Příznakem vysokého tlaku bývají bolesti hlavy, závratě a hučení v uších.

Vysoký TK je nebezpečné onemocnění a bývá hlavní příčinou srdečního infarktu. Neléčený vysoký TK se v průběhu let pomalu a stále zvyšuje.

Pro stabilizaci TK je důležitý poměr mezi sodíkem a draslíkem 1:3. Draslík v přírodní podobě získáme z ovoce, zeleniny a ryb.

Kardiologové doporučují hlídat si tělesnou váhu, omezit sůl, zařadit vhodné cvičení – přiměřená aerobní, svižná chůze, jízda na kole, plavání. Vynechat silová cvičení. Doporučují též pravidelné měření TK.

Pozitivní emoce TK snižují, negativní jako stres, hněv, strach, neklid naopak zvyšují. Dobrou prevencí je také kontakt se zvířaty.

 

Nabízíme vám podpůrně i při potížích využít přírodní produkty, které najdete na našem e-shopu www.zdravikvam.cz, kde v sekci krevní tlak nebo srdce a cévní systém si můžete vybrat.

Zároveň nabízíme řešení v naší ambulanci MUDr Tomana, pomocí čínské diagnostiky podle jazyka , pulzu,a též možnost akupunktury.

 

Přejeme krásné prázdninové červencové dny ve zdraví a v pohodě.

ČERVENEC

Vklouzli jsme do letních prázdnin a dovolených. Chce to siestu, mějte se rádi, hýčkejte se a rozmazlujte, sebe i své blízké. Dopřejte si alespoň občas nějaký den odpočinku, relaxace, ať již lenošením, či aktivně sportem nebo rybařením. Věřte, že to má smysl, a vrátí se vám to.

Léto je období radosti. Mít čisté srdce znamená prožívat naplno pocity štěstí a spokojenosti.

V červenci je nejohroženější krevní oběh. Udržuje naše těla v rovnováze, proto se o něj dobře postarejte.

Potíže se mohou projevit ztěžklými končetinami, mravenčením a křečemi svalů, narušením srdečního rytmu. Velmi rychlý tep lze zpomalit třením kůže nad tepennou krkavicí, lze nahmatat vpředu na krku. V každém případě kontaktovat lékaře.

Pozor musíme dávat na přehřátí, úpal, úžeh a úrazy.

Odlehčete jídelníček, strava by se měla skládat z ochlazujících, zdravě sladkých jídel a nápojů, dopřejte si sezónní čerstvé ovoce a zeleninu, vitamín E, omega-3 mastné kyseliny, lněný olej, ořechy, semínka, ryby. Z koření koriandr, hřebíček, rozmarýn, majoránku. Z bylinek meduňka, měsíček, kopřiva, divizna, řebříček a rakytník. Výborný je čaj na pročištění krve ze směsi měsíčku, kopřivy a řebříčku, v poměru 3:1:1 a hlídat si pitný režim.

Využijeme sezónní nabídku ovoce a zeleniny – meruňky a jahody na sladké knedlíky, rybíz, broskve, maliny, borůvky, angrešt na dezerty a moučníky. Pórek, cuketu, celer, květák, brokolici, mrkev, kapustu, kedlubnu, špenát, papriku, lilek, okurku, rajčata, ředkvičky, polníček a rukolu, na polévky, hlavní jídla a saláty. Začínají růst houby na smaženice, polévky nebo obalované. Výborné jsou po provensálsku s rajčaty.

Užijte si léto ve zdraví a pohodě, nezapomeňte odpočívat.

Také mějte na paměti, že klid a trpělivost je potřeba k vítězství i ve složitých oblastech.