PŘI NÁKUPU NAD 1500 KČ NEÚČTUJEME POŠTOVNÉ


AKCEPTUJEME PLATBY V KRYPTOMĚNÁCH DLE AKTUÁLNÍHO KURZU PO PŘEDCHOZÍ E-MAILOVÉ DOHODĚČLÁNKY » BŘEZEN
BŘEZEN

Končí období zimy, i když počasí je nestálé, tak tento měsíc nám hlásí,

že příroda začala nový koloběh klíčení a růstu.

Důležitá v tomto období je detoxikace organismu po zimním období, a zároveň příprava, aby naše orgány fungovaly bez problémů po zbytek roku.

Jedná se hlavně o žlučník, v tomto období nejvíce zatížený.

Budíte-li se v noci mezi 23.- 1. hodinou ranní, svědčí to o špatné funkci žlučníku. Žlučník souvisí se žaludkem a játry, dále se může projevovat tenisovým loktem, lupénkou, problémy s klouby a kyčlemi. Hněv je také projevem dysfunkce žlučníku.

Detoxikační bylinou číslo jedna je kopřiva, pampeliška list a kořen, dále chlorela, zelený ječmen, řepík, máta.

Žlučníku prospívají hořčiny, používáme čerstvou sezónní zeleninu, která nám pomůže nakopnout energii a nastartovat metabolismus. 

Jsou to hlavně rukola, polníček, špenát, artyčoky, ředkvičky, sladké brambory, petržel list, čekanka, z ovoce hlavně červený grep.

Do salátů přidáváme naklíčené sójové boby, čočku nebo fazole.

Dopřejte si špenátové orgie nejen v salátech ze zelených listů či baby špenátu, ale zařaďte jej též do hlavních jídel například špenátový krém, ravioli s ricottou a šalvějí, plněné kuřecí řízky, omelety, palačinky, nádivka, kiš se slaninou, karbanátky.

 

V souvislosti s aktuální situací u nás se musím zmínit o hrozbě koronaviru. Bojíme se neznámého, vystrašení lidé ztrácí sebekontrolu, snadno se manipulují. Stres médií oslabuje imunitní systém, lidé jsou náchylnější k infekcím. Panice podlehne více lidí než koronaviru. Nejhorší je smrt z vyděšení.

Prevence přenosu je nezbytná, stejně jako u chřipky, zvýšená hygiena rukou, posílení imunity vitamíny a minerály, pobyt na čerstvém vzduchu a dostatek spánku.

 

Přejeme pohodové předjaří bez obav a stresu.

BŘEZEN

Přesně před rokem 1.března 2020 byl u nás potvrzen první případ Covidu. Nikdo si nepředstavoval, že bychom se mohli s tímto virem trápit tak dlouhou dobu, že nás bude tak omezovat, a způsobovat závažné až fatální zdravotní problémy. Zpočátku virus napadal starší populaci, nyní napadá i mladší. Během roku se zkoušela různá opatření, šíření viru to však nezabránilo. Do toho bohužel zasáhly leckdy nesmyslné a zbytečné příkazy a zákazy našich představitelů, kteří se ani nedokázali mezi sebou domluvit. Způsobilo to jen to, že někteří lidé ztratili důvěru, a začali virus podceňovat.

Nyní po roce nastoupila na 3 týdny přísná restrikce, která by měla zamezit dalšímu šíření, a snížit počty nakažených.

Po celou dobu se odborníci snaží zjistit, co na tento virus zabírá, a jak se chránit před nákazou.

Nikdo by však neměl podceňovat onemocnění Covidem, zvláště když měl jen mírné příznaky, nebo jen pozitivní test bez příznaků.

Stále se objevují nové poznatky, co vše může tento virus způsobit.

Dokonce i po lehkém či bezpříznakovém průběhu se mohou objevit až po 2 měsících zdravotní potíže označené jako postkovidový syndrom. Může přetrvávat i několik měsíců a mít závažné následky.

Nové poznatky uvádí neurologická a respirační onemocnění, poškození mozku, ztráta motoriky, vyrážky, porucha srážení krve, potraty. Prodělané onemocnění v těhotenství může mít následky na dítě po narození. Proto je důležité po prodělání onemocnění dodržovat určitá doporučení, aby nedošlo k rozvinutí postkovidového syndromu, s kterým se setkáváme čím dál častěji.

Nejdůležitější je pročistit a detoxikovat tělo, především játra.

V březnu bychom měli tak jako tak odlehčit tělu, pročistit ho od toxínů nahromaděných přes zimu.

Březen je měsíc žlučníku, souvisí s játry, a má rád hořčiny.

Tímto článkem nechceme nikoho strašit, jen poukázat na to, jak je důležité být aktivní na cestě za zdravím. Nikdo to za nás neudělá, ani lékař. Nejdůležitější je psychika a její přeprogramování, dokáže to zázraky, ale ne každý má takovou sílu. Je dokázáno, že i rány se hojí lépe, když člověk není pod stresem, strachem nebo úzkostí.

Omezení nás zpomalila, můžeme se soustředit na to, co je pro nás důležité. Nenechat se ovlivnit médii, politikou a informacemi, které nám jsou předkládány.

Covid tady s námi může být ještě nějakou dobu, a my se musíme naučit s ním žít.

Největší lidská deviza je pro nás zdraví, klidný a spokojený život a láska. Na našich stránkách najdete informace o přírodních produktech podpůrných při onemocnění s Covidem, prevenci a po prodělaném onemocnění.

Také můžete využít naši poradnu na těchto stránkách při individuálním dotazu.

Zařadili jsme novinky, mimo jiné výborný Detoxin čaj a CBD s ginkgem.

Přejeme klidný březen.