PŘI NÁKUPU NAD 1500 KČ NEÚČTUJEME POŠTOVNÉ


AKCEPTUJEME PLATBY V KRYPTOMĚNÁCH DLE AKTUÁLNÍHO KURZU PO PŘEDCHOZÍ E-MAILOVÉ DOHODĚČLÁNKY » BŘEZEN

BŘEZEN


V březnu máme posilovat žlučník,jak nám radí tradiční čínská medicína.

Je to jeden z orgánů,podílejících se na zpracování potravy a metabolismu.Zachycuje žluč,tvořenou játry,kterou pak chemicky upraví.Denně takto zpracuje asi půl litru žluči,která pomáhá trávení tuků,a spolu s trávicími šťávami slinivky a tenkého střeva rozkládá potravu.

Žlučník je velice častým zdrojem bolesti.Ta je buď intenzivní křečovitá,nebo tupá.Vystřeluje z pravého podžebří,zhoršuje se nádechem,v předklonu,nebo tlakem na bolestivé místo.Často nás také tato bolest upozorní na výskyt žlučníkových kamenů – cholelitiázu. Drobné kamínky,většinou z cholesterolu,vycestují ze žlučníku,a zaklíní se ve žlučových cestách,což vyvolá bolestivou koliku.Při kolice je vždy nutné lékařské vyšetření.

Projevy onemocnění mohou být:

říhání,nadýmání,pocení,nevolnost,zvracení a zvýšená teplota.

Příčiny mohou být:

obezita,kouření,strava s množstvím tuků a málo vlákniny,chronická zácpa a dědičnost.

Prevence:

snížit spotřebu tuků ve stravě,omezit smažená a silně kořeněná jídla,kouření,alkohol a kávu,zařadit více omega 3,6,9 mastných kyselin,hlídat si váhu a hladinu cholesterolu.Ženy trpící žlučníkovými obtížemi by měly vysadit hormonální antikoncepci,v menopauze hormonální terapii.

Přiřazený orgán žlučníku jsou játra,ta jsou nejvíce zatížená v dubnu.

BŘEZEN A ŽLUČNÍK

 

PRŮBĚH DRÁHY:

Od vnějšího koutku oka se zvedá v obloucích k temeni hlavy, klesá do prostoru za ucho, pokračuje po postranní části šíje na rameno, k jamce nad klíční kost a boční stranou trupu vede směrem dolů až k malíčku nohy. Od koutku oka se spouští nová větev až na dolní čelist, spojuje se s dráhou tří zářičů a přes lícní kost se vrací k oku. Průběh celé dráhy je komplikovaný.

FYZICKÉ PROJEVY ENERGETICKÉ NEROVNOVÁHY:

Žlučníkové potíže a žlučové kameny, hořkost v ústech, bolesti v podžebří, časté vzdychání, vysychání pokožky, zvadlý obličej, povrchu chybí mastnota a vláha, pocit horka stoupajícího po vnější straně lýtka a stehna, zhoršování stavu kostí (i když tato funkce náleží ledvinám), bolesti hlavy v čelní oblasti a u koutků očí, ztuhlost šíje a ramen, bolestivý otok v jamce nad klíční kostí a v podpaží, zánět uzlin v podpaží nebo na krku, samovolné pocení, záchvaty horečky nebo zimniční třesavky, vnější bolesti kloubů v místech průběhu dráhy, na žebrech, kyčlích, kolenou, kotnících, nepohyblivost prstu vedle malíčku u nohy.

PSYCHICKÉ PROJEVY ENERGETICKÉ NEROVNOVÁHY:

Nedostatek tvořivosti, nesamostatný úsudek, zamlžené myšlení, neschopnost praktického uskutečnění životních plánů, zvýšená pozornost vůči detailům - puntičkářství, nadměrné přebírání zodpovědnosti, chronická nespokojenost, netrpělivost, ustavičná vznětlivost.