PŘI NÁKUPU NAD 1500 KČ NEÚČTUJEME POŠTOVNÉ


AKCEPTUJEME PLATBY V KRYPTOMĚNÁCH DLE AKTUÁLNÍHO KURZU PO PŘEDCHOZÍ E-MAILOVÉ DOHODĚZÁŘÍ

 

Po krásných a horkých letních měsících přichází období pozdního babího léta a nadcházejícího podzimu. Název měsíce je zvolen podle dozrávání a barev v přírodě, které září zvláště výrazně.

Naši pozornost v tomto období si zaslouží v první polovině měsíce slezina, ve druhé pak slinivka. Slezina je úzce provázaná se slinivkou.

Slinivka má na starosti látkovou výměnu, zpracování tuků, cukrů, trávení a všechny sliznice – ty jsou právě v nadcházejícím období ohroženy více. Slezina napomáhá rozkládat potravu, odpovídá za tvorbu krve a kvalitu imunitního systému, čistí lymfatický systém.

Kritická doba je mezi 9.-11. hodinou, příznivá 21.-23.h.

Oslabená slezina se projeví zvýšenou chutí na sladké, únavou, ochablými svaly, bledé rty a vyrážky. U slinivky je to hlavně nadýmání, a oba orgány souvisí s problémy hormonálními, dýchacími, zažívacími a vylučovacími.

Tyto orgány podporujeme doplněním zeleniny – karotku, kapustu, fenykl, dýni, kaštany, sladké brambory, zelené fazolky a luštěniny, obilí – proso, oves, rýži, z čajů meduňku a mátu.

Pohlazením pro slinivku je kaše z kukuřičné mouky, datlí, fíků, rýžového mléka a skořice.

Imunitu podpoříme rakytníkem, a výborným typem pro toto období je mumio – uznávaný prostředek, který je možno použít v podstatě na všechny potíže, jak vnitřní, tak vnější. Obsahuje cenné organické látky a celkově posiluje organismus.

Vyhýbáme se vlhkému prostředí, dopřáváme si dostatečný pobyt na čerstvém vzduchu a denním světle, využíváme zářijové sluníčko k harmonizaci slinivky a sleziny. Večer již nesportujeme, dopřejeme si lehké protažení a bylinkové čaje.

 

Krásné babí léto!