PŘI NÁKUPU NAD 1500 KČ NEÚČTUJEME POŠTOVNÉ


AKCEPTUJEME PLATBY V KRYPTOMĚNÁCH DLE AKTUÁLNÍHO KURZU PO PŘEDCHOZÍ E-MAILOVÉ DOHODĚKVĚTEN

 

Květen je charakterizován jako lásky čas, a k němu se podle čínské medicíny váže srdce. Přestože na jeho bezvadné funkci je závislý každý orgán těla, je na jeho potřeby brán velmi malý ohled.

Síla srdce představuje hlavní energii v těle, jeho funkcí je ohřívat, zateplovat a vysušovat. Související orgán je tenké střevo a cévy.

Zdravé srdce zbarví tváře zdravě do červena, pokožka je svěží, pružná a lesklá.

Problémy se srdcem se projevují buď přebytkem energie – bušením srdce, rychlým pulzem, rudým jazykem, krvácením z nosu, vyrážkami v ústech a na jazyku, přecitlivělostí, nespavostí.

Naopak nedostatek energie – únavou, melancholií, ospalostí, zpomalené reakce, zkrácený dech, úzkost, bolesti na hrudi, studené končetiny, bledost, otoky, noční pocení a tenký pulz.

Srdce posílíme hořkými potravinami – čekanka, polníček, červená řepa, rukola, červená paprika, rajčata a grep.

Do jídel přidáváme bazalku, rozmarýn a oregano.

Srdce také posiluje česnek, ať již čerstvý nebo výborný výluh – kapky Allivictus, dále cibule, zázvor. Čaje z třezalky, srdečníku, pelyňku, hlohu a meduňky.

Mezi květnové delikatesy patří chřest, působí jako afrodisiakum, pomáhá našemu cévnímu systému, ale také paměti, soustředěnosti a čistí organismus.

Do jídel a salátů přidáváme čerstvý hrášek a špenát.

Z minerálů doplníme hořčík, vitamín E a vápník.

Zařadíme pohyb na čerstvém vzduch, zhluboka dýcháme, abychom důkladně okysličili každou buňku v těle, tím zadržujeme proces stárnutí a omlazujeme organismus.

Hodně se smějte, je to masáž pro naše orgány, působí proti bolesti, a v mozku během smíchu se vytváří serotonin – hormon štěstí.

 

Přejeme láskyplné krásné májové dny ve zdraví!