PŘI NÁKUPU NAD 1500 KČ NEÚČTUJEME POŠTOVNÉ


AKCEPTUJEME PLATBY V KRYPTOMĚNÁCH DLE AKTUÁLNÍHO KURZU PO PŘEDCHOZÍ E-MAILOVÉ DOHODĚ» ZÁŘÍ
ZÁŘÍ

Slezina a slinivka jsou orgány, které tradiční čínští lékaři doporučovali posilovat především v září,kdy jsou nejzatíženější.

Slinivka vytváří šťávy, které štěpí bílkoviny, tuky, cukry, a produkuje hormon inzulin,regulující hladinu krevního cukru. Při nedostatečné produkci vzniká cukrovka, která se většinou ohlašuje nadměrnou žízní a velkým množstvím vylučované moči.

K možným příznaků oslabené slinivky patří : nevolnost, plynatost, zvracení, zažívací potíže po tučném jídle,střídání zácpy a průjmu, bolesti většinou vyzařují do zad.Při zhoršování těchto příznaků může dojít k rozvíjení nebo zhoršování cukrovky, svědění kůže, otokům končetin, může se objevit tmavá moč a světlá stolice.

Zánět slinivky /pankreatitida/ vzniká v akutní formě náhle zablokováním vývodu, kterým odtékají trávicí enzymy do dvanáctníku. Trávicí šťávy tečou zpět do slinivky a poškozují ji, což je provázeno silnými bolestmi v nadbřišku,které mohou vyzařovat do zad.

Chronická pankreatitida má pomalejší průběh, s mírnějšími bolestmi.

Slezina má několik funkcí, podílí se na imunitě, podílí se na recyklaci železa, likviduje poškozené leukocyty, erytrocyty a bakterie. Slezina bývá zvětšena například u infekční mononukleózy, která napadá většinou mladé lidi se sníženou imunitou.

Při výskytu všech uvedených potížích je potřeba vždy navštívit lékaře.

Jako prevenci a podporu sleziny a slinivky v tomto období je zapotřebí příjem potravy častěji a v menších dávkách,

s omezením tuků a alkoholu.

 

Z přírodní medicíny jsou produkty a čaje na podporu činnosti těchto orgánů, včetně akupunktury.

Budete-li potřebovat poradit, obraťte se na naši poradnu, e-shop nebo ordinaci.

 

Přejeme krásné dny babího léta.

ZÁŘÍ- SLINIVKA A SLEZINA
PRŮBĚH DRÁHY:

Dráha vede od konce palce nohy po jeho vnitřní straně, přes vnitřní kotník, podél holenní kosti přes koleno, stehno, třísla, vnořuje se do břicha a spojuje se se slezinou. Dále vede spojnicí do žaludku, prochází přes bránici k jícnu, připojuje se ke kořenu jazyka a rozptyluje se pod ním. Její větev se odděluje ze žaludku, vede přes bránici a vtéká do srdce.

FYZICKÉ PROJEVY ENERGETICKÉ NEROVNOVÁHY:

Tuhnutí kořenu jazyka, po jídle nutkání na zvracení, bolesti žaludku, nadýmání a říhání, diabetes, prudké bolesti pod srdcem, řídká stolice a průjem s pocitem nedostatečného vyprázdnění, zablokování vody v organismu, žloutenka, neschopnost stabilního spánku, potíže při dlouhém stání, opuchliny na vnitřní straně kolen a stehen, pocit chladu v končetinách, funkční porucha palce u nohy, nedostatek energie, vodnaté výtoky z nosu, krku, úst a jiných sliznic, anémie, poruchy elasticity cév, krvácivost, modřiny.

PSYCHICKÉ PROJEVY ENERGETICKÉ NEROVNOVÁHY:

Zmatené, těžkopádné a pomalé myšlení, nesoustředěnost, poruchy paměti, prchavé myšlenky a utkvělé představy, nutkavé konání a dogmatismus, přílišná starostlivost a sebelítost, úzkostné stavy, duševní labilita, pocit vykořenění - člověk se obtížně adaptuje na prostředí, smutek.

Diety při onemocnění slinivky břišní

ZAKÁZANÉ POTRAVINY A POSTUPY
Naprostý zákaz platí pro všechny alkoholické nápoje, přepalované tuky, tučné a nadýmavé potraviny. Naprostý zákaz platí také u technologických postupů přípravy jídel, které vedou k přepalování tuků, tedy pečení, smažení, opékání na rožni a ohni.

VHODNÉ POTRAVINY
Přílohy: brambory, rýže, těstoviny, knedlík houskový (ne kynutý)
Libová masa: králík, krůta, kuře, telecí, hovězí, treska, pstruh, štika, kapr, filé, drůbeží šunka.
Mléčné výrobky: Nízkotučný tvaroh, Žervé, eidam 20% a 30%, nízkotučné tavené sýry, mléko do 2% tuku.
Zelenina: mrkev, brokolice (vařené růžičky bez stonků), kukuřičná zrna v malém množství, špenát, hlávkový salát, ledový salát.
Ovoce: banán, ovocné přesnídávky-broskev, meruňky, jablko
Ostatní: Šmakoun neochucený (bílkovinová masa z vaječných bílků), džem bez zrníček, med.
Nápoje: nesycená voda, voda ochucená ovocným sirupem, černý čaj, ovocný čaj, ovocné šťávy, ředěný džus.